Górnik Zabrze, Marcin Wodecki, Michał Bemben

Górnik Zabrze 2:0 Ruch Chorzów. Kopacz napoczął, Jeleń dobił

2013-04-29 4:00

Piłkarze Górnika Zabrze przerwali fatalną serię trzech porażek. Wczoraj na stadionie przy Roosevelta po ciekawym meczu pokonali w derbach Górnego Śląska Ruch Chorzów 2:0.

W pierwszej połowie Górnik był znacznie lepszy od Ruchu. Piłkarze z Zabrza z wielką łatwością wchodzili w pole karne Ruchu, szczególnie prawą stroną boiska, na co już po 36 minutach zareagował trener "Niebieskich" Jacek Zieliński, zmieniając katastrofalnie grającego Marcina Kikuta. Górnik prowadził już wtedy 1:0. W 18. minucie premierowego gola w Ekstraklasie strzelił 21-letni obrońca Bartosz Kopacz.

Trener Zieliński musiał w przerwie ostro zrugać piłkarzy Ruchu, bo od początku drugiej połowy zdominowali górników. Ci przeczekali napór i dobili rywala drugim golem. Po indywidualnej akcji do siatki trafił świetny wczoraj Ireneusz Jeleń.

Górnik - Ruch 2:0

1:0 Kopacz 18. min., 2:0 Jeleń 82. min.

Sędziował: Paweł Raczkowski 2 Widzów: 3000

Górnik: Skorupski 2 - Olkowski 3, Kopacz 4, Szeweluchin 3, Danch 3 - Jeleń 5 (90. Nowak), Mączyński 3, Iwan 3 (84. Bonin), Kwiek 3 (77. Mosnikov), Nakoulma 4 - Zachara 3.

Ruch: Kamiński 2 - Kikut 1 (36. Lewczuk 2), Baszczyński 2, Stawarczyk Ż 1, Djokić 3 - Janoszka 1, Panka 1, Szyndrowski Ż 1 (69. Smektała), Zieńczuk 2, Starzyński 4 (84. Niedzielan) - Jankowski 2.