Gergo Lovrencsics

Autor: archiwum se.pl

Jagiellonia - Lech 0:1. Lech wygrywa w Białymstoku i goni Legię

2013-04-29 22:49

Lech Poznań wygrał z Jagiellonią Białystok 1:0 w ostatnim meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. „Kolejorz” wykorzystał tym samym potknięcie Legii, która w sobotę zremisowała na wyjeździe z Piastem, i traci już do stołecznej drużyny tylko dwa punkty.

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił tuż przed końcem pierwszej połowy Gergo Lovrencsics.

W trakcie pierwszych 45 minut drużyną przeważającą byli poznaniacy, ale po zmianie stron to podopieczni Tomasza Hajto przejęli zdecydowaną inicjatywę. Mimo przewagi w posiadaniu piłki i większej ilości sytuacji podbramkowych piłkarze Jagielloni nie potrafili jednak pokonać Krzysztofa Kotorowskiego i doprowadzić do remisu.

W samej końcówce zawodów na trybuny wyrzucony przez sędziego Pawła Gila został Tomasz Hajto.

Po poniedziałkowym meczu Lech traci do prowadzącej w tabeli Legii 2 punkty.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 0:1 (0:1)