Kibice Legii Warszawa, Legia Warszawa

Autor: Andrzej Chyra Kibice Legii Warszawa na finale Pucharu Polski.

Kibice Legii Warszawa starli się z policją. Około 200 szalikowców na peronie!

2018-05-21 14:05

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa zakończył się ogromnym skandalem. Chuligani, mieniący się fanami "Kolejorza", w 77. minucie doprowadzili do przerwania spotkania. Ostatecznie przyjezdnym przyznano walkower, dzięki któremu warszawianie obronili mistrzowski tytuł. W drodze powrotnej nie popisali się za to kibice ze stolicy. Na peron dworca w Kutnie wybiegło około 200 szalikowców, którzy ruszyli w kierunku głównego budynku.

Było około godziny 1:40 w nocy, gdy pociąg z wracającymi z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa kibicami stołecznej ekipy, zatrzymał się na stacji w Kutnie. Specjalny skład musiał stanąć, ponieważ ktoś zaciągnął hamulec awaryjny. Na peron wybiegło około 200 szalikowców Legii. - Kibice weszli na peron, rzucając petardami hukowymi i odpalając race kierowali się w stronę głównego budynku dworca - opowiedziała portalowi polsatsport.pl st. asp. Edyta Machnik z policji w Kutnie.

- Na szczęście zostali zatrzymani przez zgromadzonych na dworcu policjantów prewencji z Łodzi i z Kutna. Zatrzymano dwóch mężczyzn, z których jeden ma obrażenia ręki. Najprawdopodobniej powstały w wyniku odpalenia petardy - dodała funkcjonariuszka.

W wyniku nocnych zajść na dworcu uszczerbek na zdrowiu odniosły przynajmniej dwie osoby. Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu, by ustalić kto wyrządził szkody na dworcu w Kutnie.