Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:4. Górnicze derby z sześcioma bramkami, w tym jedną PRZEPIĘKNĄ!

2015-12-18 21:00

Mocne otwarcie 21. kolejki Ekstraklasy. Górnik Zabrze sie rozpędza i wygrał kolejny ważny mecz - tym razem w Lubinie z Zagłebiem. Ozdobą spotkania cudowny strzał weterana, który jak dobre wino - im starszy, tym lepszy - Radosława Sobolewskiego.

Spotkanie w Lubinie naprawdę mogło się podobać, najmniej jednak pewnie kibicom gospodarzy. Górnik przeważał od pierwszych minut, ale do przerwy było 2:2 - na każde trafienie gości odpowiadali gospodarze. Najpiękniejszą bramkę kibice obejrzeli 10 minut po przerwie. Akcję do środka złamał Sobolewski i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w okienku. Rywali dobił jeszcze Ukrainiec Szeweluchin.

Zagłębie - Górnik: Transmisja w TV

Górnik, który długo zamykał tabelę, ma teraz 21 punktów i dogonił czternaste Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zagłębei wciąz w grupie mistrzowskiej, na siódmym miejscu.

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:4 (2:2)
0:1 - Roman Gergel 19', 1:1 - Łukasz Janoszka 21', 1:2 - Bartosz Kopacz 24', 2:2 - Damian Zbozień 45+1', 2:3 - Radosław Sobolewski 55', 2:4 - Ołeksandr Szeweluchin 73'

Zagłębie: Martin Polacek - Damian Zbozień, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra (75' Eryk Sobków) - Jarosław Kubicki, Jakub Tosik - Arkadiusz Woźniak (63' Krzysztof Janus), Krzysztof Piątek (63' Paweł Żyra), Łukasz Janoszka - Michal Papadopulos

Górnik: Radosław Janukiewicz - Dominik Sadzawicki, Bartosz Kopacz, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mateusz Słodowy - Radosław Sobolewski (78' Rafał Kurzawa), Aleksander Kwiek (74' Adam Dźwigała) - Roman Gergel (90' Armin Cerimagić), Szymon Skrzypczak, Łukasz Madej