Dariusz Szpakowski

i

Autor: -

MŚ 2018: Brutalny hejt na Dariusza Szpakowskiego. Zarzucają mu... kibicowanie Rosji!

2018-07-09 9:59

Dariusz Szpakowski to prawdziwa legenda komentarza sportowego w Polsce, ale po ostatnim spotkaniu, które relacjonował, spotkała go prawdziwa fala hejtu. I to ze strony kolegów z telewizji! Prawicowi publicyści, a nawet polityk Prawa i Sprawiedliwości nie zostawili na nim suchej nitki, bo ich zdaniem... kibicował Rosji podczas ćwierćfinałowego meczu MŚ 2018 z Chorwacją!

Dariusz Szpakowski od lat dzieli piłkarskich kibiców w Polsce. Jedni uwielbiają go za świetny głos i umiejętne budowanie emocji podczas komentowanych meczów, inni krytykują za nieustanne lapsusy językowe czy niewystarczające przygotowanie merytoryczne. Do tej pory chyba jednak nie zdarzyło się, by słynnego redaktora hejtowali nawet... koledzy z Telewizji Publicznej!

A taka właśnie sytuacja miała miejsce po ćwierćfinałowym meczu mundialu Rosja - Chorwacja, które relacjonował. Zdaniem niektówych pracowników TVP jego komentarz był prorosyjski! Co ciekawe zauważyli to też inni prawicowi publicyści, a nawet jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Po emeryturze dla pani Gersdorf trzeba jeszcze Szpakowskiego wysłać. To drewniane komentatorskie próchno powtarzające w każdym meczu utarte zwroty i stereotypy - napisał na Twitterze Krzysztof Świątek, prowadzący emitowany na TVP Info program "Minęła 8" oraz kierownik redakcji publicystyki w Polskim Radiu.

- „Rosja szaleńcza!” - co za radość Szpakowskiego po golu. Co z krzyk po golu! On już prawie płacze z radości! - to z kolei słowa Tomasza Łysiaka z Gazety Polskiej. - Czy Szpakowski przypadkiem nie figurował w Zbiorze Zastrzeżonym? Tak dopytuje tylko. Jego prorosyjska postawa godna jest pracowników-kołchoźników z muzeum w Poroninie - dodał Ziemowit Kossakowski, były pracownik TVP.

Co ciekawe krytyka na słynnego komentatora spadła też ze strony... polityka PiS - Po dzisiejszym meczu proponuję opcję "Przejścia w stan spoczynku" Pana Redaktora Szpakowskiego przy całym moim szacunku i ogromnej sympatii dla niego - skomentował Krzysztof Sobolewski.

WYNIKI NA ŻYWO - sprawdź na kogo warto postawić
Tabele i statystyki z 16 dyscyplin

Najnowsze