Mario Mandzukić, Chorwacja

Autor: EastNews Mario Mandzukić i Ivan Perisić

MŚ 2018: Rosja - Chorwacja 2:2 k. 3:4. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2018-07-07 22:59

Rosjanie niemal od początku mistrzostw świata skazywani byli na pożarcie. Ale w każdym kolejnym spotkaniu udowadniali, że nie będą chłopcami do bicia. Ich piękna przygoda z mundialem zakończyła się w ćwierćfinale. Po pasjonującej dogrywce i serii rzutów karnych lepsi okazali się Chorwaci.

Rosja - Chorwacja 2:2 k. 3:4 (1:1, 1:2)
Denis Czeryszew 31, Mario Fernandes 115 - Andrej Kramarić 40, Domagoj Vida 101

Żółte kartki: Gaziński - Lovren, Strinić, Pivarić

Rosja: Akinfiejew - Fernandes, Kutiepow, Ignaszewicz, Kudriaszow - Zobnin, Kuziajew - Samiedow (54. Jerochin), Gołowin (102 Dzagojew), Czeryszew (67. Smołow) - Dziuba (80. Gaziński)

Chorwacja: Subasić - Vrsaljko (97. Corluka), Lovren, Vida, Strinić (74. Pivarić) - Rakitić, Modrić - Rebić, Kramarić (88. Kovacić), Perisić (63. Brozović) - Mandzukić

Rosja - Chorwacja

Witamy w relacji LIVE z meczu Rosja - Chorwacja!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego ćwierćfinału mistrzostw świata. Reprezentacja gospodarzy, Rosja zmierzy się z Chorwacją.

Wczoraj stało się jasnym, że mistrzem świata będzie drużyna z Europy. Dziś, towarzystwo, które będzie mogło myśleć o wzniesieniu najcenniejsze trofeum w piłce nożnej skurczy się do czterech zespołów. Ostatnią niewiadomą jest to, która drużyna będzie rywalem Anglii w półfinale.

Przed mundialem prawdopodobnie nikt nie wierzył, że na tym etapie rozgrywek nadal będziemy oglądać reprezentację gospodarzy. Rosjanie byli sprawcami ogromnej sensacji. W serii rzutów karnych wyeliminowali Hiszpanię. Podobną drogę przeszli Chorwaci. Z tą różnicą, że w serii jedenastek nie dali szans Duńczykom.

Mimo pokonania Hiszpanów to Chorwacja jest faworytem tego spotkania. W swoich szeregach ma mnóstwo zawodników ze światowego topu. Ale czy tak samo nie było w przypadku "La Roja"? Podopiecznych Zlatko Dalicia czeka ciężki bój.

Na stadionie w Soczi rozbrzmiały już hymny obu państw. Za chwilę początek spotkania.

Zaczynamy!

2'

Agresywnie zaczęli Rosjanie. Dziuba był bliski zablokowania wybicia Subasicia, ale piłka jedynie musnęła jego nogę.

3'

Szybka akcja gospodarzy. Strzał Czeryszewa zablokowany, ale nie ma nawet rzutu rożnego, bowiem piłka odbiła się jeszcze od Rosjanina.

5'

Chorwaci wyglądają na zdenerwowanych. Najpierw błąd Vidy, który pozwolił na dośrodkowanie Czeryszewa, a następnie źle futbolówkę wybił Lovren i z woleja uderzył Dziuba. Strzał został jednak zablokowany przez Strinicia.

7'

I odpowiedź zespołu Dalicia. Rebić doskonale obrócił się w polu karnym i uderzył z ostrego kąta. Dobrze interweniował Akinfiejew. Po rzucie rożnym ponownie strzelił Rebić, ale tym razem nad bramką.

11'

Źle złożył się do strzału Mandzukić. Po wstrzeleniu piłki przez Vrsaljko napastnik Chorwacji wyprzedził Ingaszewicza, ale nie zdołał oddać celnego strzału

14'

Rosjanie pod pole karne rywali przedostają się prostymi środkami. Dalekie podanie do Dziuby, który świetnie utrzymuje się przy piłce i czeka na swoich partnerów. Tym razem z dośrodkowaniem Gołowina poradzili sobie obrońcy.

17'

Jak na razie świetnie prezentuje się Ante Rebić. Pozwala sobie na indywidualne akcje i te wychodzą mu bardzo dobrze. Chorwat został sfaulowany przed polem karnym. Z rzutu wolnego uderzył Rakitić, ale ponad bramką.

21'

"Vatreni" zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce, widać swobodę w rozegraniu ich akcji. Rosjanie nic sobie jednak z tego nie robią. Czekają na jeden kontratak, który okaże się zabójczy.

26'

Spokojniejszy fragment gry. Na razie brakuje w tym spotkaniu akcji, które mogłyby zakończyć się golem.

29'

Dośrodkowanie Vrsaljko i strzał głową oddał Perisić, ale Akinfiejew spokojnie odprowadził piłkę za linię końcową.

31'

GOOOOOOOOOOL! DENIS CZERYSZEW!!!

Niesamowite uderzenie Czeryszewa! Chorwaci nie spodziewali się, że ten strzał leci w światło bramki. Subasić nawet nie zrobił ruchu do piłki! Rosja prowadzi!

36'

Chorwaci zdecydowanie podrażnieni. Zamknęli rywali w polu karnym, ale żadne dośrodkowanie nie przyniosło efektów. Rosjanie wyszli z szybkim kontratakiem i Lovren za faul na Dziubie zobaczył żółtą kartkę.

39'

I jeszcze jedna żółta kartka dla Chorwata. tym razem ukarany nią Strinić, który nieprzepisowo zatrzymywał Samiedova.

40'

GOOOOOOOOL!!! ANDREJ KRAMARIĆ!!!

Bardzo dużo miejsca Mandzukiciowi zostawili Rosjanie. Chorwat wbiegł w pole karne i mocno zagrał na szósty metr, gdzie znalazł się Kramarić. Nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce! Remis!

44'

Chorwaci rozgrywają piłkę na własnej połowie i próbują wciągnąć na nią Rosjan. Ta sztuka prawie im się udała, ale Rakitić niecelnie zagrał do Rebicia.

Koniec pierwszej połowy!

To było ciekawe 45 minut na stadionie w Soczi. Obie drużyny nastawione są bardzo bojowo, dzięki czemu nie ma nawet chwili przestoju. Rosjanie kolejny raz na tym turnieju pozytywnie zaskakują.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

49'

Chorwaci strają się rozciągać grę. Bardzo często w akcje ofensywne podłącza się Vrsaljko. Mniej wykorzystywany jest po lewej stronie Strinić.

50'

Na strzał z dystansu zdecydował się Modrić, ale o tym uderzeniu kapitan Chorwacji musi zapomnieć jak najszybciej. Widzowie też.

54'

Pierwsza zmiana w rosyjskiej drużynie. Jerochin pojawił się na boisku za Samiedova.

56'

Rosjanie próbowali wyjść z błyskawicznym atakiem, ale w ostatniej fazie Czeryszew został powstrzymany przez obrońców.

58'

Kolejny strzał z dystansu, ale kolejny niecelnym Tym razem szczęścia szukał Rebić.

60'

Słupek ratuje Rosję! Fatalne pudło Perisicia z siedmiu metrów. Chorwat kilkukrotnie poprawiał piłkę i ostatecznie nie zdobył bramki!

63'

Zmiana w reprezentacji Chorwacji. Brozović za Perisicia.

66'

Zdecydowanie lepiej wyglądają Chorwaci. Przewaga w posiadaniu piłki jest zdecydowanie po ich stronie, ale co najważniejsze, zamykają przeciwników coraz bliżej ich bramki.

67'

Druga zmiana w Rosji. Czeryszewa zastąpił Smołow.

71'

W poczynaniach Chorwatów brakuje dokładności. Gra toczy się tylko na połowie Rosjan, ale Akinfiejew na razie bezrobotny.

73'

Jedna z niewielu akcji gospodarzy. Po dośrodkowaniu Fernandesa strzał głową oddał Jerochin, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

74'

Druga zmiana w Chorwacji. Za Strinicia pojawił się Pivarić.

78'

Gorąco w polu karnym Rosjan! Mandzukić zgrał głową do Modricia, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Jego uderzenie zostało zablokowane. Po rzucie rożnym główkował Mandzukić, ale futbolówka poleciała wysoko nad bramką.

80'

I trzecia zmiana w zespole Stanisława Czerczesowa. Dziuba pożegnany oklaskami, a na boisku pojawił się Gaziński.

85'

Vrsaljko zagrał ręką, co zauważył arbiter. Po dośrodkowaniu Gołowina z rzutu rożnego piłkę wybił Mandzukić.

88'

Kovacić zameldował się na boisku za Kramaricia.

89'

To może być ogromny kłopot dla Chorwatów. Wiele wskazuje na to, że Subasić naderwał mięsień. Zwija się z bólu na murawie. A limit zmian wykorzystany został chwilę wcześniej.

90+1

Subasić może jednak kontynuować grę.

90+3

Dobre dośrodkowanie Modricia, ale Kovacić nie siegnął piłki.

Koniec drugiej połowy. Dogrywka!

Zaczynamy pierwszą część dogrywki.

95'

Zmęczenie daje się we znaki zawodnikom obu drużyn. Vrsaljko musiał opuścic boisko i przygotowywana jest zmiana.

97'

W miejsce Vrsaljko pojawił się Corluka.

99'

W bardzo wolnym tempie toczy się dogrywka. Nikt nie chce popełnić błędu. Grymas bólu pojawia się również na twarzy Mandzukicia.

100'

Fatalny błąd Lovrena, który zagrał wprost pod nogi rywali. Chorwat naprawił swój błąd odbierając piłkę Smołowowi.

101'

GOOOOOOOOL! DOMAGOJ VIDA!!!!

Po rzucie rożnym dla Chorwacji Vida najwyżej wyskoczył w polu karnym i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Czyżby miało się obyć bez karnych?

105'

Również po rzucie rożnym uderzył Jerochin, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

Koniec pierwszej części dogrywki.

Początek drugich 15. minut dogrywki.

109'

Żółta kartka dla Gazińskiego po faulu na Mandzukiciu.

112'

Świetna interwencja Subasicia po strzale Kuziajewa! A było to bardzo mocne uderzenie!

114'

Jeszcze raz Subasić! Tym razem po dośrodkowaniu Smołowa nie pozwolił, aby piłka dotarła do Rosjan!

115'

GOOOOOOOOOOOL! MARIO FERNANDES!!!!

Przed polem karnym ręką zagrał Pivarić. Po dośrodkowaniu Dzagojewa z rzutu wolnego głową bramkę zdobył Fernandes! Niesamowity meczw Soczi!

119'

Ależ strzał Zobnina! Ale jeszcze lepsza interwencja Subasicia! Niezwykły przebieg tej dogrywki!

Koniec meczu! To była niesamowita dogrywka, ale o awansie zadecydują rzuty karne. Akinfiejew, czy Subasić, Chorwacja, czy Rosja?! Niedługo poznamy odpowiedź!