Mbappe, Messi / Francja, Argentyna / Mundial 2022

i

Autor: Voetbal International/East News; Xu Zijian/Xinhua News/East News

MŚ Katar 2022

Właściciele PSG mieli wpływ na skład finalistów MŚ?! Poważne oskarżenia portugalskiej prasy

2022-12-15 20:27

Już w niedzielę odbędzie się finał mistrzostw świata w Katarze, w którym Argentyna zmierzy się z Francją. Mecz ten będzie pojedynkiem dwóch wielkich gwiazd futbolu, a jednocześnie kolegów z Paris Saint-Germain: Lionela Messiego oraz Kyliana Mbappe. Zdaniem działu sportowego CNN Portugal nie jest to przypadek. Oskarżenia ze strony portugalskiego medium są poważne.

Wydawca działu sportowego CNN Portugal Catarina Pereira przypomniała, że pochodzący z Kataru biznesmen ma w swoim kraju finał, o jakim mógł marzyć, czyli pojedynek dwóch największych gwiazd swojego klubu - Lionela Messiego i Kyliana Mbappe. W tekście pt. "Messi + Mbappe = PSG + Katar" dziennikarka zasugerowała, że przebieg turnieju w ojczyźnie Al-Khelaifiego jest zgodny z jego oczekiwaniami, a na taki obrót spraw mogła mieć wpływ także czynniki pozasportowe.

"Messi i Mbappe zmierzą się w niedzielnym finale. Wielkie stadiony zasługują na najlepszych zawodników. My +nie zasłużyliśmy+, ale to nie nasza wina, że oni mają katarskiego biznesmena..." - napisała z ironią portugalska dziennikarka. Przypomniała, że ćwierćfinałowa porażka Portugalii z Marokiem 0:1 i półfinałowe spotkania turnieju zbiegły się z aferą wokół domniemanego korumpowania polityków UE przez katarskich biznesmenów oraz z aresztowaniem w związku z tą sprawą wiceprzewodniczącej PE Evy Kaili.

"Nie myślmy zbytnio o tym, że karty zawodnicze Messiego i Mbappe, co ciekawe, znajdują się w rękach katarskiego biznesmena, który – tak się składa – jest właścicielem PSG, który – tak się składa – jest klubem z Francji, czyli, jak się okazuje, kraju, który jest bezpośrednio zamieszany w aferę związaną z przyznaniem organizacji mundialu Katarowi" - napisała dziennikarka CNN Portugal. Stacja w ostatnich dniach cytowała wypowiedź obrońcy portugalskiej ekipy Pepe, który po sobotniej porażce z Marokiem (0:1) zarzucił organizatorom turnieju celowe wytypowanie na sędziego tego meczu arbitra z Argentyny Facundo Tello. Piłkarz zasugerował, że sędzia wypaczył wynik spotkania, faworyzując słabszego rywala, jakim było Maroko, aby ułatwić Francji awans do finału z Argentyną.

Sonda
Czy Francja wygra z Argentyną? [MŚ 2022]
Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze