AC Milan - Fiorentina, wynik meczu 1:0. Artur Boruc pokonany przez Zlatana Ibrahimovica

2010-11-21 11:00

Artur Boruc świetnie się spisywał w bramce Fiorentiny, ale to nie przyniosło zwycięstwa jego zespołowi. Na San Siro AC Milan pokonał podopiecznych Sinisy Mihajlovica 1:0. Jedyną bramkę w meczu strzelił z przewrotki Szwed Zlatan Ibrahimović. Artur Boruc nie miał żadnych szans na wyjęcie piłki z siatki.

Niemal przez całą pierwszą połowę gospodarze nie potrafili przebić się przez obronę piłkarzy Fiorentiny. Na 5 minut przed gwizdkiem sędziego do bramki Boruca podbiegł Zlatan Ibrahimović. Szwed stojąc tyłem do bramki strzelił z przewrotki. Chociaż polski golkiper rzucił się w stronę lecącej piłki, to nie dał rady wyjąć jej z siatki. Przed przerwą było 1:0.

Przeczytaj koniecznie: AC Milan-Fiorentina: Ibrahimović sprawdzi Boruca

Fiorentina atakowała, ale obrona AC Milan nie spała podczas meczy 13. kolejki Serie A. Tuż przed końcem spotkania Alberto Gilardino dograł piłkę z lewej strony pola karnego do AdemLjajicia, a ten uderzył wprost w bramkarza Milanu, Christiana Abbiatiego.

Po zwycięstwie Milan umocnił pozycję lidera tabeli z 29. punktami. Fiorentina z 15. punktami zajmuje po 13. kolejce 12. miejsce.