Arkadiusz Milik

Autor: East News Arkadiusz Milik

Eredevisie: Arkadiusz Milik trafił pierwszy raz w 2016 roku. Remis Ajaxu z Rodą

2016-02-01 8:58

Arek Milik znowu strzela! Napastnik reprezetacji Polski ukąsił bramkarza Rody Kerkrade w meczu holenderskiej Eredivisie. Ajax zremisował w Limburgii 2:2 i nie został liderem tabeli. A jak na siebie, Milik zdobył bramkę w dość nietypowy sposób.

Arkadiusz Milik otworzył wynik meczu z Rodą w 27. minucie. Tym razem w ruch poszła głowa - Polak wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Ostatecznie Ajax zremisował 2:2. Wyrównuacą bramkę gospodarze zdobyli w ostatniej minucie. Teraz o jeden punkt Ajax w tabeli wyprzedza PSV Eindhoven. Na jesieni Roda przegrała w Amsterdamie 0:6.

Milik trafił pierwszy raz w nowym roku. W tym sezonie zagrał w 29 meczach Ajaxu. Ma na koncie tuzin goli i aż 11 asyst. Tak pokonał golkipera Rody: