Piłkarska Liga Narodów. Probierz ogłosił skład na mecz z Chorwacją

Autor: PAP

Liga Narodów

Miało być ofensywnie, było pasywnie. Chorwaci powinni wygrać wyżej. Oceniamy Polaków po meczu w Osijeku

2024-09-08 22:43

Porażka 0:1 to najniższy wymiar kary. Chorwaci powinni wygrać wyżej z reprezentacją Polski, która miała zdecydowanie za mało momentów pod bramką rywala. Selekcjoner Michał Probierz chciał zagrać ofensywnie, ale polski środek pola został zdominowany przez Lukę Modricia. Środek obrony znów się gubił, a najbardziej wyróżniał się Nicola Zalewski. Oto nasze oceny po meczu Chorwacja - Polska w 2. kolejce Ligi Narodów (skala 1-10).

Łukasz Skorupski – 7

Niech on sam oceni, czy miał szansę, by obronić rzut wolny Luki Modricia. Gwiazdor Realu Madryt strzelił, naszym zdaniem, nie do obrony. W innych sytuacjach był bezbłędny.

Sebastian Walukiewicz, Jan Bednarek i Paweł Dawidowicz - 2,5

Opinie będą podzielone, ale za faul na Petkoviciu, który zakończył się golem Luki Modricia z wolnego, raczej Walukiewicza nie chcemy chwalić. Jan Bednarek zaliczył kilka złych prób wyprowadzenia piłki, w tym jedną katastrofalną. Paweł Dawidowicz znów dał się wkręcić w ziemię, a naszych uratowała w tej akcji poprzeczka. Problemy polskiej defensywy rozkładały się bardzo równo między tą trójkę. Chorwaci oddali ponad 20 strzałów.

Nicola Zalewski – 5,5

W ostatnim czasie gwarant wygranych pojedynków. Kilka napędzonych akcji i efektownych wyjść spod pressingu Chorwatów. Akcja, gdzie wydostał się z lewej strony spod opieki rywali, biegnąc z piłką przez środek pola karnego była imponująca. I bardzo, bardzo ryzykowna.

Jakub Kamiński – 3

To jeszcze nie jest odmieniony "Kamyk", przynajmniej w narodowych barwach.

Kacper Urbański – 3,5

Kilka momentów błyskotliwości. Niezależnie od klasy rywala - możemy liczyć na coś "extra" w jego wykonaniu. W Osijeku bywały jednak momenty, że odbijał się od rywali.

Piotr Zieliński – 4

Trudno o dobrą ocenę kogokolwiek z piłkarzy środka pola, bowiem Chorwaci kompletnie zdominowali tę strefę. W Osijeku kadra potrzebowała silniejszej "szóstki", by Zieliński mógł spróbować mieć piłkę bliżej bramki rywala.

Sebastian Szymański – 3,5

Miał wyczucie, kiedy popracować w pressingu. Dużo zdrowia zostawił w walce z Chorwatami, ale bez konkretów z przodu, jak choćby w Glasgow.

Mateusz Bogusz – 3

Bardzo trudny debiut i arcyrywal w postaci Josko Gvardiola. Niestety, piłkarz Los Angeles FC dzisiaj nie pokazał swojego potencjału.

Robert Lewandowski – 4,5

Bez piłki w polu karnym rywala w pierwszej połowie. W drugiej było ciut lepiej, zwłaszcza w 69. minucie, gdy perfekcyjnie przestawił Josipa Sutalo, przyjął piłkę i strzelił w poprzeczkę. Po tej akcji jednak znowu zniknął, bo Chorwaci wrócili do kontrolowania gry na połowie Polaków.

• Rezerwowi:

Za mało wnieśli, by ich ocenić. Widać, że Jakub Moder jest bez rytmu meczowego. Karol Świderski szarpał się z chorwacką obroną, ale nic poza tym nie potrafił zdziałać, a miał bardzo dobrą okazję w doliczonym czasie. Wejście Bartosza Slisza za Piotra Zielińskiego nie uspokoiło środka, a pobyt na boisku Przemysława Frankowskiego i Jakuba Piotrowskiego był zbyt krótki.