Reprezentacja Polski U-19

i

Autor: Cyfrasport Reprezentacja Polski U-19

będzie ciężko?

Polska w grupie śmierci na Euro! Trudne zadanie przed Biało-Czerwonymi

2023-04-19 14:56

W lipcu tego roku rozegrane zostaną mistrzostwa Europy do lat 19. Biało-Czerwoni są jedną z ośmiu drużyn, które wywalczyły sobie awans na ten turniej, a teraz poznali oni swoich grupowych rywali. Wiele wskazuje na to, że łatwo nie będzie, bo oprócz gospodarza, Malty, Polacy zagrają przeciwko Portugalii oraz Włochom.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Brosza radzi sobie całkiem nieźle. Niedawno kadra do lat 19 wywalczyła sobie awans na mistrzostwa Europy, które już w lipcu odbędą się na Malcie. Aby się do nich dostać, Polacy musieli przejść dwuetapowe eliminacje, w których mierzyli się m.in. z jednym ze swoich rywali na turnieju głównym, Włochami. Wówczas reprezentacja Polski U-19 przegrała, ale mamy nadzieję, że teraz poradzą sobie lepiej. Oprócz Włochów rywalami naszych młodych zawodników będą Portugalczycy oraz Maltańczycy.

Powrót na Euro po wielu latach

Po raz ostatni Polska na Euro do lat 19 grała... 17 lat temu, gdy byliśmy gospodarzem tej imprezy, a reprezentował nas wówczas m.in. Dawid Janczyk. Teraz impreza odbędzie się na Malcie w dniach 3-16 lipca, a udział w niej weźmie tylko osiem drużyn. Oprócz Malty, Polski, Włoch i Portugalii z grupy A, zagrają na niej, tworząc grupę B, Islandia, Grecja, Norwegia i Hiszpania.

Polacy poznali już wstępny terminarz swoich spotkań. Mecze grupowe odbywać się będą w dniach 3-4, 6-7, 9-10 lipca. Półfinały (z grup awansują dwa pierwsze zespoły) rozegrane zostaną 13 lipca, a 16 lipca obejrzymy finał. Pierwszym naszym rywalem w grupie będą Portugalczycy.

Sonda
Czy Polacy osiągną sukces na Euro U-19?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze