Polska po awansie do EURO 2016

i

Autor: Cyfrasport

Bezkrólewie w piłkarskiej kadrze

Polski asystent dla cudzoziemca u steru reprezentacji. Są nazwiska kandydatów, podobają się wam?

2023-01-15 15:39

Po wygaśnięciu kontraktu Czesława Michniewicza, polscy kibice z niecierpliwością oczekują wyboru jego następcy na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Do polskiej federacji wciąż jeszcze spływają oferty trenerów z różnych stron świata – pewnie z tego powodu, że zatrudnienie obcokrajowca to wielce prawdopodobny scenariusz.

Cudzoziemiec u steru reprezentacji

Kilka dni temu, w rozmowie z TVP Sport, Cezary Kulesza jednoznacznie zadeklarował, że związek koncentruje się w tej chwili na rozmowach z zagranicznymi trenerami. Priorytetem – przyznał prezes PZPN – jest szkoleniowiec, który ma za sobą doświadczenie selekcjonerskie. Te słowa oznaczają zapewne uprzywilejowaną pozycję między innymi Paulo Bento (pracującego wcześniej z reprezentacją swej ojczyzny, a w ostatnich czterech latach – z Koreańczykami) oraz Vladimira Petkovicia (przez siedem lat szefującemu zespołowi narodowemu Helwetów). Wysokie notowania Herve Renarda obniża z kolei fakt, że wciąż związany jest kontraktem z federacją saudyjską.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez znanego dziennikarza, Fabrizio Romano, w związku ponoć wciąż myśli się także o ewentualnym angażu Stevena Gerrarda, choć on akurat nie ma w swym trenerskim CV pracy z reprezentacją, a temat – jak mówił między innymi Jerzy Dudek – wydawał się już zamknięty. „Polski Związek Piłki Nożnej ponownie porozmawia z Gerrardem” - napisał włoski żurnalista.

Polski asystent. Są nazwiska kandydatów

Dobór współpracowników w sztabie zależeć będzie oczywiście od zwycięzcy wyścigu do fotela selekcjonera Biało-Czerwonych. Związek jednak stawia konkretny warunek: polski trener w roli asystenta. Przy Bitwy Warszawskiej 1920 w Warszawie, gdzie mieści się siedziba federacji, decyzji co do obsady tej funkcji jeszcze nie podjęto. Analizowana jest jednak pilnie lista aktualnych uczestników kursu UEFA Pro, na której znaleźć można nazwiska między innymi Łukasza Piszczka i Sebastiana Mili. Wysoko stoją też podobno akcje byłego selekcjonera kadry U-20, Jacka Magiery.

Sonda
Kto powinien zostać selekcjonerem Biało-Czerwonych?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze