Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Dublet Polaka

Przebudzenie niedawnego gwiazdora Biało-Czerwonych. Grzegorzowi Krychowiakowi nóżka znów podaje, a internauci wiedzą swoje!

2024-03-01 22:17

Wielu kibiców zdążyło już o nim zapomnieć. Liga saudyjska rzadko przecież skupia na sobie uwagę europejskich kibiców. A jeśli już, to zainteresowanie zamyka się zwykle wokół Cristiano Ronaldo i jego wyczynów – piłkarskich i nie tylko. W tym tygodniu fanom nad Wisłą mocno przypomniał o sobie jeden z ich niedawnych ulubieńców. W komentarzach do jego piątkowego wyczynu nie brakuje zaskakujących komentarzy.

Abha Club, w którym swą karierę kontynuuje w tej chwili Grzegorz Krychowiak, do potentatów Saudi Pro League nie należy. Trudniej w jego barwach o spektakularne wyczyny. Trzeba więc odnotować, że już tydzień temu były reprezentant Polski trafił do siatki ekipy Al-Fayha. Nie dało to wówczas jego kolegom nawet punkcika; przegrali 2:3.

Krychowiak w piątkowy wieczór poszedł jednak za ciosem. Skoro nie starczył jeden gol, tym razem Polak aż dwukrotnie trafił do siatki rywali z Al-Tai. Bramki, które możecie zobaczyć poniżej, były trafieniami numer 5. i 6. w tegosezonowym dorobku „Krychy”.

Dzięki temu zwycięstwu Abha Club zrównał się w tabeli punktami z pokonanym rywalem, dzieląc z nim miejsca 16-17. Do pozycji 15., dającej utrzymanie, drużynie Polaka brakuje dwóch punktów.

Dublet Krychowiaka nie pozostał bez echa w mediach społecznościowych. Nie brak w nich komentarzy tych, którzy chętnie zobaczyliby pomocnika ponownie w koszulce z orzełkiem. „Czekamy na ciebie w kadrze!”, „Gregi z taką formą to zapraszam do kadry ” - to tylko dwa z wielu podobnych wpisów.

Ostatnim reprezentacyjnym występem Krychowiaka było spotkanie przeciwko Albanii w eliminacjach EURO 2024. We wrześniu Polacy przegrali w Tiranie 0:2. Licznik kadrowych występów „Krychy” zatrzymał się na okrągłej setce, obecny zawodnik Abha Club zdobył w drużynie narodowej pięć goli.

Sonda
Czy Grzegorz Krychowiak zagra jeszcze w reprezentacji Polski?
Najnowsze