Jakub Kwiatkowski

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kwiatkowski

Zamieszanie ze stadionem

Rzecznik PZPN jasno o czerwcowym meczu reprezentacji Polski! Jakub Kwiatkowski wprost o zamieszaniu ze Stadionem Narodowym

2023-03-20 20:43

Wiele zamieszania wynikło przed spotkaniem reprezentacji Polski z Albanią. Prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski ostatecznie wydał pozwolenie na organizację meczu "Biało-Czerwonych" w ramach eliminacji Euro 2024 na PGE Narodowym. Jednak taka zgoda nie została wydana na finał Pucharu Polski oraz na towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski 16 czerwca (na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem biało-czerwonych).

Polski Związek Piłki Nożnej zapowiada, że złoży odpowiednie dokumenty dotyczące organizacji majowego finału Pucharu Polski oraz czerwcowego meczu towarzyskiego reprezentacji na PGE Narodowym. Na razie stołeczny ratusz wydał zgodę dotyczącą tylko spotkania z Albanią 27 marca. W poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał pozytywną decyzję odnośnie zorganizowania na PGE Narodowym imprezy masowej, z zastrzeżeniami wynikającymi z wytycznych zawartych w decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że mecz Polska - Albania 27 marca w eliminacjach Euro 2024, jeśli nie będzie wyjątkowo silnego wiatru, może się tam odbyć.

Rzecznik PZPN postawił sprawę jasno! Powiedział o dodatkowej dokumentacji

Jednocześnie odmówiono pozwolenia na finał Fortuna Pucharu Polski, który ma odbyć się 2 maja, a także na towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski 16 czerwca (na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem biało-czerwonych). - Złożyliśmy jeden wniosek na trzy mecze. Mamy zgodę na pierwszy, ten z Albanią, ponieważ na razie nie byliśmy w stanie złożyć wszystkich wymaganych dokumentów. Po prostu nie było czasu. Dostarczyliśmy dokumenty dotyczące spotkania z Albanią, bo upływa wymagany termin siedmiu dni do meczu - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry narodowej Jakub Kwiatkowski.

- Na pozostałe dwa mecze, majowy i czerwcowy, złożymy dokumenty w odpowiednim terminie- dodał.

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Listen on Spreaker.
Najnowsze