Piotr Chrapkowski, Polska, reprezentacja Polski piłka ręczna

Autor: CYFRA SPORT Piotr Chrapkowski to reprezentant Polski w piłce ręcznej

Golden League: Trzy mecze, trzy porażki reprezentacji Polski

2017-10-29 21:41

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej rywalizacją z Norwegią kończyła turniej Golden League w Danii. Biało-Czerwonym niestety nie udało się wygrać nawet jednego meczu podczas całej imprezy. W niedzielnym spotkaniu okazali się słabsi od rywali ze Skandynawii. Polacy fatalnie zaczęli mecz, ale dzięki dobrej grze Adama Malchera mieli nadzieję na dobry rezultat. Końcówka należała do Norwegów.

Po porażkach z Francją i Danią, Polacy walczyli o honorowe zwycięstwo z reprezentacją Norwegii. Podopieczni Piotra Przybeckiego fatalnie weszli w mecz. Do dziesiątej minuty nie potrafili zdobyć bramki i przegrywali już 0:6. Strzelecką niemoc przełamał Michał Potoczny, ale Norwegowie nadal grali swoje i w piętnastej minucie prowadzili już 11:3. Polacy nie mogli poradzić sobie z niezawodnym tego dnia Espenem Lie Hansenem, który w pierwszej odsłonie zdobył sześc bramek.

Biało-Czerwoni schodzili na przerwę z wynikiem 12:17. W szatni musiały paść mocne słowa, bo początek drugiej połowy należał zdecydowanie do Polaków. Grali zdecydowanie w obronie i skutecznie w ataku. W czterdziestej minucie spotkania zdołali doprowadzić do wyrównania, co przy tak wysokim poziomie rywali jest nie lada sztuką. Należy wspomnieć o kapitalnej postawie Adama Malchera w bramce Polski, który wybronił wiele rzutów Norwegów.

Niestety końcówka należała do Norwegów, a nasza reprezentacja znów się zacięła. W ciągu ostatnich sześciu minut Polacy zdołali zdobyć zaledwie jedną bramkę. Rywale odpowiedzieli pięcioma i zwycięstwo, podobnie jak w meczu z Danią, wymknęło się z naszych rąk. Norwegia wygrała ostatecznie 32:27.

Norwegia - Polska 32:27 (17:12)

Norwegia: Hykkerud, Christiansen 1 -  Hansen 8, Bjoernsen 5, Sondena 2, Joendal 2, Gullerud 4, Toennesen 4, Tangen 1, O'Sullivan 3, Barthold 1, Jakobsen, Bergerud, Bielenberg, Johannesen, Sogaard 1

Polska: Malcher, Wyszomiski - Chrapkowski 4, Syprzak, Paczkowski, Krajewski 4, Langowski, Przybylski 4, Daszek, T. Gębala 7, M. Gębala 2, Walczak, Daćko 2, Kornecki, Czuwara, Moryto 2, Potoczny 1, Wróbel