Kamil Syprzak ocenił mecz Polska - Węgry. Oto KONKRETNE przyczyny porażki

2021-01-24 10:33 jwa PAP
Kamil Syprzak
Autor: Cyfrasport Kamil Syprzak

Mecz Polska - Węgry na MŚ w piłce ręcznej 2021 był wielkim wydarzeniem nad Wisłą. Po kilku udanych spotkaniach w kraju na nowo zainteresowano się szczypiorniakiem, a w sobotę biało-czerwoni grali o przedłużenie nadziei na awans do ćwierćfinału turnieju w Egipcie. Niestety, porażka 26:30 przekreśliła szanse na udział w fazie pucharowej. Czego zabrakło? O tym opowiedział Kamil Syprzak, wielki nieobecny mundialu szczypiornistów.

Kamil Syprzak, który z powodu zakażenia COVID-19 nie mógł wziąć udziału w mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Egipcie, sobotnie spotkanie biało-czerwonych z Węgrami (26:30) śledził w... telefonie. "Trochę zabrakło chłodnej głowy, uspokojenia gry" - ocenił postawę kolegów.

- Bardzo chciałbym teraz być w Egipcie i pomagać kolegom występującym w mistrzostwach świata, ale koronawirus zniweczył moje plany. Szkoda, że nie udało się naszym wygrać i straciliśmy szansę na ćwierćfinał. Mistrzostwa się jednak nie skończyły, trzeba się teraz skoncentrować na walce o jak najwyższe miejsce - powiedział PAP Syprzak.

Obrotowy reprezentacji i Paris Saint-Germain po chorobie i kwarantannie wrócił już do Francji, ale myślami jest z zespołem narodowym. Sobotni mecz z Węgrami oglądał w... telefonie.

- Trochę zabrakło naszej młodej drużynie chłodnej głowy. Były momenty, że chyba trzeba było częściej uspokoić grę, bo straciliśmy sporo niepotrzebnych bramek i dzięki temu rywale odskakiwali na bezpieczną odległość. Przydałoby się więcej wyrachowania, ale ten zespół dopiero nabiera niezbędnego doświadczenia. Za to w obronie w przekroju całego turnieju gramy całkiem dobrze. Tego się spodziewałem, bo wiedziałem, że chłopaki przed MŚ wykonali świetną robotę - zaznaczył.

Zobacz: Zaskakujące wydarzenie na meczu piłkarzy ręcznych. Na parkiecie pojawił się nieproszony gość [ZDJĘCIE]

W poniedziałek biało-czerwonych czeka spotkanie z Niemcami, a obie ekipy straciły już szanse na miejsce w czołowej ósemce mundialu.

- Na pewno będzie to prestiżowe spotkanie, jak zawsze z Niemcami. Co prawda straciliśmy już szanse na ćwierćfinał, ale każdy mecz w mistrzostwach świata ma znaczenie – powiedział Syprzak, który występuje w reprezentacji Polski od 10 lat.

Sprawdź: Gwiazdor kadry szczypiornistów rozgromił "Canarinhos". Jego piękna żona Brazylijka nie była szczęśliwa? [ZDJĘCIA]

Express Biedrzyckiej - Joanna Mucha: Nigdy nie wrócę do PO

Po MŚ 29-letni szczypiornista wróci do obowiązków klubowych. Jego drużynę czeka wiele spotkań w krajowych rozgrywkach i Lidze Mistrzów.

- Luty będzie bardzo pracowity, szykuje się istny maraton. Przez cztery tygodnie będziemy rozgrywać po dwa-trzy mecze w tygodniu – dodał na zakończenie Syprzak.

Zobacz: MŚ piłka ręczna 2021 TERMINARZ i WYNIKI. TABELA i GRUPY mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2021, następne mecze Polski

Najnowsze