MŚ w piłce ręcznej: TVP KUPIŁO prawa do TRANSMISJI. Mecze Polski będą w TELEWIZJI!

2021-01-20 22:10 jwa
Adam Morawski, reprezentacja Polski, piłka ręczna
Autor: Cyfra Sport Adam Morawski w meczu reprezentacji Polski w piłce ręcznej

MŚ w piłce ręcznej 2021 od początku wzbudzały w naszym kraju ogromne emocje. Z meczu na mecz biało-czerwonych, którzy w Egipcie spisują się nadspodziewanie dobrze, zainteresowanie społeczeństwa tylko rosło. Wielu kibiców narzekało jednak, że spotkań nie można oglądać w telewizji. W środę wieczorem TVP ogłosiło, że nabyło prawo do pokazywania turniejowych spotkań, co oznacza, że spotkania biało-czerwonych będzie można już oglądać NA ŻYWO w TV!

MŚ w piłce ręcznej 2021 układają się dla polskiej reprezentacji nadspodziewanie dobrze. Biało-czerwoni, których przed startem turnieju nikt nie stawiał w roli faworytów, awansowali do fazy zasadniczej zmagań z dwiema punktami. Taki rezultat pozwala po cichu marzyć o awansie do półfinału. Kibice, widząc heroiczną postawę szczypiornistów w starciach z teoretycznie mocniejszymi przeciwnikami, na nowo zainteresowali się tą piękną dyscypliną sportu. Całość psuł tylko fakt, że imprezy nie można było oglądać w żadnej z rodzimych stacji telewizyjnych. Fanom pozostały tylko transmisje bez komentarza w internecie. Szef TVP Sport Marek Szkolnikowski w środę rano mówił nam, że trwają negocjacje w sprawie nabycia praw od drugiej rundy. Wieczorem udało się osiągnąć porozumienie.

Sprawdź: Talant Dujszebajew o reprezentacji Polski: To nie jest taka drużyna jak w 2007 roku

Radosna dla kibiców informacja została ogłoszona przez... Szkolnikowskiego. Dyrektor TVP Sport za pośrednictwem Twittera przekazał radosną dla wielu kibiców szczypiorniaka wiadomość. "Serce kibica zawsze bije mocniej kiedy gra reprezentacja. W biznesie nie ma jednak miejsca na emocje, ale na myślenie racjonalne zgodne z interesem publicznym. Po kilku rundach negocjacji doszliśmy do kompromisu. Dziękuję za cierpliwość i zrozumienie" - napisał na portalu społecznościowym w środę wieczorem.

"Pokażemy wszystkie trzy mecze reprezentacji Polski w grupie I. Transmisje w TVP 1 oraz online w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport. Podobnie będzie z kolejnymi spotkaniami, jeśli naszemu zespołowi uda się awansować do ćwierćfinału. W Telewizji Polskiej będzie można też obejrzeć półfinały, spotkanie o trzecie miejsce oraz finał" - podano w oficjalnym komunikacie TVP.

Sprawdź: Legenda NBA spełniła marzenie POTĘŻNEGO szczypiornisty. Nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył

Reprezentacja Polski w II rundzie mistrzostw świata zagra kolejne trzy mecze. Naszą kadrę czekają boje z Urugwajem, Węgrami i Niemcami. Na ten moment podopieczni Patryka Rombla mają na koncie dwa punkty po wygranej z Brazylią w pierwszej fazie turnieju. Wyprzedzają ich Węgrzy (4 punkty), Hiszpanie (3 punkty) i Niemcy (2 punkty). Awans jest jednak kwestią otwartą. Promocję do ćwierćfinałów uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup.

Zobacz: MŚ piłka ręczna 2021: Sytuacja w grupie Polski. SCENARIUSZE awansu, czy jest szansa na ćwierćifnał? [TABELA]

Najnowsze