MŚ w piłce ręcznej kobiet 2017: Piękne Polki walczą o historyczny sukces [ZDJĘCIA]

2017-12-04 19:30

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet dla reprezentacji Polski rozpoczęły się znakomicie. Pokonały faworyzowaną reprezentację Szwecji po dobrym meczu. Niestety w swoim drugim spotkaniu, po fatalnej drugiej połowie uległy Czeszkom. Przed biało-czerwonymi jednak jeszcze wiele szans na rehabilitację, już w poniedziałek zmierzą się z faworytkami całego turnieju - Norweżkami.

Reprezentacja Polski z dwóch ostatnich mistrzostw świata wracała bez medalu, ale była naprawdę blisko podium, bowiem dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce. W 2013 roku, nasze reprezentantki, w meczu o trzecie miejsce przegrały z reprezentacją Danii, a dwa lata później z Rumunkami. W obecnym turnieju o szansach medalowych na razie mówi się nieśmiało. Szczególnie po porażce z Czeszkami.

W grupie B biało-czerwone są z Norwegią, Szwecją, Czechami, Węgrami i Argentyną. W poniedziałek zmierzą się z tą pierwszą reprezentacją. Norweżki to potęga w kobiecej piłce ręcznej. To obecne mistrzynie Europy oraz świata. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyły brązowy medal. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najtrudniejszy mecz grupowy Polek. Jednak jedno wiemy już na pewno. Pod względem urody, nasze reprezentantki nie mają sobie równych!