Piłka ręczna. Ukraina - Polska, wynik 26:32. Euro tuż tuż

2011-06-08 20:45

Polscy piłkarze ręczni coraz bliżej awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Podopieczni Bogdana Wenty pewnie pokonali w Zaporożu Ukrainę 32:26 (14:13).

Po tym zwycięstwie czekamy na wieczorne wieści z Portugalii. Jeśli gospodarze nie wygrają meczu z liderami grupy Słoweńcami, Polacy będą mogli już się cieszyć z awansu do Mistrzostw Europy 2012 w Serbii.

Przeczytaj koniecznie: Grzegorz Tkaczyk zapewnia: Nie opuszczę VIVE w kłopocie

Biało-czerwoni nie mieli problemów z pokonaniem Ukraińców. Pierwsza połowa była wprawdzie wyrównana, ale wynikało to z dość spokojnej gry biało-czerwonych. Po przerwie podopieczni Bogdana Wenty trochę podkręcili tempo i to w zupełności wystarczyło do wygranej.

Przed Polakami jeszcze jeden mecz w tych eliminacjach: w niedzielę w Poznaniu zagramy z Portugalią.

Ukraina - Polska 26:32 (13:14)
Polska: Szmal, Wyszomirski - B. Jurecki 6, Jurkiewicz 5, Tłuczyński 5 (3), Tkaczyk 4, M. Lijewski 3, K. Lijewski 3, Kuchczyński 3, M. Jurecki 1, Żółtak 1, Tomczak 1, Chrapkowski, Jaszka, Orzechowski, Grabarczyk.