Piłka ręczna. Wisła zalała Vive. Piotr Chrapkowski bohaterem

2011-05-23 12:16

W drugim meczu finałowym PGNiG Superligi mistrzowie Polski - piłkarze ręczni Vive Targi Kielce przegrali we własnej hali z Orlenem Wisłą Płock po dogrywce 30:32.

Mecz numer dwa wielkiego finału miał niesamowity przebieg. Po 15 minutach goście prowadzili na parkiecie Hali Legionów w Kielcach 7:1! Po pierwszej połowie Wisła wygrywała 12:7.

Druga część spotkania to ambitna pogoń gospodarzy. Podopieczni Bogdana Wenty objęli nawet prowadzenie, ale ostatecznie, po 60 minutach, mieliśmy remis 26:26.

Przeczytaj koniecznie: Mamed Khalidov złamał Prawo

Potrzebna była zatem dogrywka, a w niej lepiej zaprezentowała się Wisła. Fenomenalnie spisał się zwłaszcza Piotr Chrapkowski, który w doliczonym czasie gry rzucił wszystkie sześć barmek dla Wisły, a w sumie zakończył zawody z 13 trafieniami na koncie.

Stan finałowej rywalizacji wynosi więc 1-1. Gra się do trzech zwycięstw. Najbliższe dwa mecze w weekend w Płocku.