Po zwycięstwie Polaków na ME w piłce ręcznej zachwytów nie było końca. Kibice dumni z biało-czerwonych

2022-01-14 23:14
Michał Olejniczak
Autor: Cyfra Sport Michał Olejniczak

Godziny niepewności, mnóstwo zamieszania, ogromne nerwy, ale wszystko to schodzi na drugi plan po postawie reprezentacji Polski w inauguracyjnym spotkaniu na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Biało-czerwoni pewnie pokonali reprezentację Austrii i dali nadzieje na całkiem niezły turniej w ich wykonaniu. Kibice pękali z zachwytu po zwycięstwie Polaków.

Jeszcze przed pierwszym spotkaniem na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej szczypiorniści i sztab szkoleniowy przeżywali masę nerwów. Te spowodowane były fatalną organizacją i wieloma kłodami rzucanymi pod nogi naszej kadry. Co najgorsze, na Słowacji okazało się, że aż pięciu zawodników otrzymało pozytywny wynik na koronawirusa i o występie w pierwszej fazie turnieju nie było mowy.

Świetne otwarcie mistrzostw Europy dla Polski! Biało-Czerwoni w dobrym stylu wygrywają z Austrią

Polacy zachwycili w meczu z Austrią. Dobra gra naszej kadry

Zamieszania było jednak więcej, ale najważniejsze, że Polacy mogli przystąpić do meczu z Austrią. Biorąc pod uwagę całą sytuację przed meczem, można było mieć obawy, jak nasi zawodnicy zaprezentują się na parkiecie. Wątpliwości rozwiane zostały błyskawicznie, bo biało-czerwoni z minuty na minutę rozkręcali się i grali bardzo dobrze.

Polacy otrzymali kluczowe informacje przed meczem z Austrią. Musieli na nie długo czekać

Powoli budowali swoją przewagę i choć były momenty, w których Austria zbliżała się do Polaków, rywalom nie udało się dogonić wyniku w żadnym fragmencie rywalizacji. Nawet czerwona kartka dla Szymona Sićki nie wybiła biało-czerwonych z rytmu, którzy "dowieźli" zwycięstwo do końcowego gwizdka i otworzyli sobie drzwi do awansu.

Sonda
Czy Polaków stać na odniesienie sukcesu podczas Euro 2022?

Zachwyt nad Polakami. Internet aż huczy

Przed Polakami jeszcze spotkania z Białorusią i Niemcami w pierwszej fazie grupowej. Na razie jednak można cieszyć się ze zwycięstwa, bo jest z czego. Biało-czerwoni zdobyli dwa punkty w bardzo dobrym stylu, a w Internecie pojawiło się mnóstwo pozytywnych opinii pod ich adresem. - Wygrać na inaugurację turnieju po takim chaosie jeszcze chwile przed startem. Brawo Polacy, czasami problemy mobilizują - napisał Michał Kołodziejczyk na Twitterze.

- Nie wiem czy na tych ME, czy na przyszłorocznych MŚ, ale ta drużyna zrobi coś Wielkiego - czytamy w komentarzu jednego z kibiców. - Świetna inauguracje Mistrzostw Europy w wykonaniu naszych szczypiornistów i wielkie gratulacje dla całej drużyny! - napisał inny internauta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze