Polska interweniuje po meczu z Rosją! Kardynalny błąd zgłoszony do europejskiej federacji

2022-01-23 22:32
Patryk Rombel
Autor: Cyfra Sport Patryk Rombel

Polska zremisowała z Rosją 29:29 w meczu drugiej fazy grupowej mistrzostw Europy. Wynik ten wzbudził wielkie kontrowersje za sprawą bramki wyrównującej, którą Rosja zdobyła na 3 sekundy przed końcem meczu. Siergiej Kosorotow przed rzuceniem decydującej bramki wykonał błąd kroków, czego nie zauważyły sędziny tego spotkania. Polska postanowiła złożyć skargę w tej sprawie.

Reprezentacja Polski dobrze poradziła sobie w pierwszej fazie grupowej mistrzostw Europy, awansując dalej po zwycięstwach z Austrią oraz Białorusią i porażce z Niemcami. W drugiej fazie poziom mocno poszedł w górę i Polacy nie radzili sobie już tak dobrze. Na otwarcie przegrali z Norwegią 31:42, a później w niewiele mniejszym stosunku bramek ulegli Szwedom 18:28. Wydawało się, że fatalna seria może zostać przerwana w meczu z Rosją, jednak na 3 sekundy przed końcem meczu bramkę na wagę remisu dla Sbornej zdobył Siergiej Kosorotow. Sytuacja ta wywołała ogromne kontrowersje, bowiem powtórki jasno pokazują, że Rosjanin popełnił błąd kroków i jego trafienie nie powinno zostać uznane. Sędziny tego spotkania nie dostrzegły jednak nieprawidłowości i uznały krzywdzący dla Polaków wynik. Teraz nasza reprezentacja złożyła protest ws. meczu z Rosją.

Polacy obrzydliwie oszukani w meczu z Rosją. Skandal jakich mało, to się w głowie nie mieści

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?

Polacy składają protest. Szanse na efekt nie są wielkie

O proteście złożonym przez Polaków poinformował Maciej Wojs z TVP Sport. – A więc tak: Polska złożyła do EHF (Europejska Federacja Piłki Ręcznej – przyp. red.) protest ws. meczu z Rosją. 1k euro wpłacone, do godz. 9 w poniedziałek czas na złożenie dokumentów z uzasadnieniem protestu – poinformował Wojs na Twitterze. Zdaniem dziennikarza TVP Sport szanse na to, że cokolwiek się zmieni, są jednak niewielkie. – EHF odpowie do godz. 12. Szanse na zmianę czegokolwiek - mizerne – podkreślił Maciej Wojs.

Dramat Polaków z Rosją. Zwycięstwo wydarte na 3 sekundy przed końcem. Nieprawdopodobny scenariusz

Czy ewentualna zmiana wyniku na korzyść Polaków przyniosłaby jakiś efekt? Niestety nie – nawet dwa punkty za to spotkanie nie odwrócą losów naszej drużyny w tej fazie rozgrywek, która nie ma szans na awans do półfinału mistrzostw Europy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze