Kamil Syprzak, Arkadiusz Moryto

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Syprzak, Arkadiusz Moryto

Piłka ręczna w TV

Ważna wiadomość dla kibiców piłki ręcznej. Tam kibic obejrzy wielkie turnieje z udziałem Polaków

2022-12-05 11:23

Już w styczniu 2023 roku kolejny mundial z udziałem reprezentacji Polski. Tym razem w piłce ręcznej. Polska i Szwecja zorganizują mistrzostwa świata w szczypiorniaku, a cały turniej będzie w całości do obejrzenia na platformie streamingowej w Viaplay. Ta platforma pokaże również kolejne wielkie imprezy z udziałem szczypiornistów.

Na Viaplay będziemy mogli zobaczyć również Mistrzostwa Świata mężczyzn 2025 (gospodarze Chorwacja, Dania i Norwegia), 2027, 2029 i 2031, jak również Mistrzostwa Świata kobiet w 2023 (gospodarze Dania, Norwegia i Szwecja), 2025 (gospodarze Niemcy i Holandia), 2027, 2029 i 2031 roku.

Dodatkowo Viaplay zakupiło prawa do czterech kolejnych młodzieżowych (U20) oraz juniorskich (U18) Mistrzostw Świata kobiet, a także pięciu kolejnych młodzieżowych (U21) i juniorskich (U19) Mistrzostw Świata mężczyzn, Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej w 2024, 2026, 2028 i 2030 roku oraz corocznego IHF Beach Handball Global Tour. W nawiązaniu współpracy pomiędzy Viaplay, a IHF pośredniczyła firma SportFIVE.

Kamila Syprzaka życie w stolicy świata. Wielka futbolowa gwiazda PSG zagląda na mecze polskiego szczypiornisty

Peter Nørrelund, dyrektor sportowy Viaplay Group: „Ta przełomowa umowa daje nam pewność, że Viaplay będzie pokazywać piłkę ręczną w najlepszym, światowym wydaniu i na największych dla tego sportu rynkach do końca tej dekady, a nawet później. Gospodarzami wielu z nadchodzących turniejów pod egidą IHF będą kraje, w których Viaplay już teraz ma miliony widzów, co jeszcze bardziej zwiększy lokalne zainteresowanie tymi wydarzeniami. Nabyliśmy kluczowe dla nas prawa, a co więcej  zabezpieczyliśmy je dla Viaplay na długi okres”.

Dr Hassan Moustafa, prezydent IHF: "Z przyjemnością ogłaszamy, że IHF połączyła siły i nawiązała współpracę z Viaplay Group. Dzięki naszej współpracy z oficjalnym partnerem IHF w zakresie praw telewizyjnych i marketingowych SPORTFIVE, mogliśmy zrealizować tę umowę, która pozwala nam szerzyć entuzjazm dla wydarzeń związanych z piłką ręczną w jeszcze większej liczbie krajów i dla jeszcze większej liczby widzów, a co równie ważne, z gwarancją wysokiej jakości i na długi czas".

Polacy odpadli z mundialu, ale pobili rekord. Trudno uwierzyć, jak wielu chciało oglądać Biało-Czerwonych

Karsten Mahlmann, wiceprezes ds. mediów, SPORTFIVE: "Viaplay jest zarówno jednym z najszybciej rozwijających się serwisów streamingowych na świecie, jak i marką, która jest prawdziwie oddana piłce ręcznej. Dzięki tej długoterminowej współpracy, Mistrzostwa Świata IHF w kategoriach seniorskich, młodzieżowych i piłce ręcznej plażowej zyskały wiarygodnego partnera, który będzie transmitował najlepsze zawody piłki ręcznej na świecie w najważniejszych dla tego sportu krajach, jak również na wschodzących europejskich rynkach, zapewniając profesjonalną i wysokiej jakości platformę dla tego sportu. Jesteśmy dumni, że udało nam się pośredniczyć w tym wyjątkowym partnerstwie".

Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze