czerwona kartka

Bramkarz z ligi angielskiej dostał czerwoną kartkę za... sikanie na boisku!

2017-10-29 11:52

Bramkarz Salford City, Max Crocombe, nie potrafił wytrzymać do końca meczu. Zawodnik z szóstego poziomu rozgrywek angielskich musiał natychmiastowo oddać mocz i bez wahania... wysikał się na boisku! Cała sytuacja nie należała do codziennych, ale golkiper dostał za to "standardową" karę. Sędzia spotkania za ten niekulturalny czyn wyrzucił go z boiska.

Max Crocombe, zawodnik angielskiej National League North, nie mógł dłużej wytrzymać. Jego drużyna, Salford City, wygrywała 2:1 i wciąż atakowała bramkę przeciwników. Jej bramkarz nie miał zbyt wiele pracy. W pewnym momecie Crocombe'owi zachciało się siku. Z racji tego, że nie mógł zejść z boiska... w 87. minucie bez zawahania wysikał się na murawę.

Golkiper zlekceważył ostrzeżenia stewardów i oburzenie kibiców. Jego potrzeba była silniejsza od zdrowego rozsądku. Chwilę później dostał czerwoną kartkę i został oddelegowany do szatni. Kilkanaście minut później stał się "bohaterem" angielskiego internetu.

Bramkarz postanowił przeprosić za swoje zachowanie. - Nie miałem złych intencji. Byłem w niekomfortowej sytuacji i popełniłem błąd. Wszystkich kibiców, a także obie drużyny, proszę o przebaczenie. To się nigdy nie powtórzy - wytłumaczył Crocombe. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Salford City - napisał na swoim koncie na Twitterze