Cristiano Ronaldo

i

Autor: AP PHOTO Cristiano Ronaldo

Jeden gest

Cristiano Ronaldo wykonał znak krzyża i się zaczęło. Ogromne problemy piłkarza?! Może skończyć się aresztem

2023-08-12 9:16

W wielu państwach islamskich trzeba uważać na swoje publiczne zachowanie. To, co w Europie i innych zakątkach świata uznaje się za dopuszczalne, m.in. w Arabii Saudyjskiej może być surowo zakazane. Dość boleśnie może przekonać się o tym Cristiano Ronaldo. Wokół gestu Portugalczyka rozpętała się spora burza, która swój finał może mieć nawet w areszcie.

Sezon w Arabii Saudyjskiej powoli się rozkręca. W piątek rozegrane zostało pierwsze spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tegoroczny sezon będzie w Arabii niebywale ciekawy, bo w letnim okienku transferowym kluby z tego kraju przypuściły ofensywę i ściągnęły mnóstwo gwiazd światowego futbolu. Niewykluczone, że zadziałał tu "efekt Cristiano Ronaldo", który od kilku miesięcy gra dla Al-Nassr.

Ronaldo w areszcie? Chodzi o znak krzyża

Mimo że Portugalczyk powinien się już zaznajomić z zasadami panującymi w Arabii Saudyjskiej, podczas ostatniego meczu zapomniał się. Cristiano Ronaldo w rywalizacji Al-Nassr z Al-Shorta w Arabskiej Lidze Mistrzów zdobył jedyną bramkę w meczu. Gwiazdor na listę strzelców wpisał się w 75. minucie. Po strzeleniu gola wykonał znak krzyża i właśnie przez to może mieć spore problemy.

Lewandowski opuści Barcelonę i zagra w Arabii Saudyjskiej? Nieprawdopodobne doniesienia, media podają szokującą informację

W Arabii Saudyjskiej gest ten jest bowiem surowo zakazany i grozi za niego surowa kara. W najgorszym przypadku Ronaldo trafiłby do aresztu i nie byłby to pierwszy raz, gdy zawodnik zostaje zatrzymany za "publiczne praktykowanie religii innej niż islam". Przed dziesięcioma laty Juan Pablo Pino został ukarany za niezakrycie tatuażu z wizerunkiem Chrystusa. Niewykluczone jednak, że sprawa w przypadku Ronaldo rozejdzie się po kościach i Portugalczyk nie będzie ścigany przez służby.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze