Sushil Kumar

i

Autor: Instagram / wrestlersushil Sushil Kumar

Dwukrotny medalista olimpijski oskarżony o morderstwo! Miał zabić jednego ze swoich rywali

2021-05-25 8:17

W ostatnich tygodniach tą sprawą żyje środowisko sportowe w Indiach. 38-letni Sushil Kumar, który jest jednym z najbardziej utytułowanych indyjskich zapaśników, został oskarżony o morderstwo. Jego ofiarą miał paść inny zapaśnik Sagara Rana. Ofiara została napadnięta razem ze swoimi dwoma przyjaciółmi, którzy przeżyli atak i jednogłośnie wskazali, że zostali zaatakowani m.in. przez Kumara. 38-latek po wielu dniach ukrywania się został zatrzymany przez policję.

Sushil Kumar może pochwalić się dużymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej. Pochodzący z Indii zapaśnik sięgał dwukrotnie po medale olimpijskie (srebro w Londynie 2012 i brąz w Pekinie 2008), zdobywał także mistrzostwo Azji oraz świata (2010), co czyni go jednym z najbardziej utytułowanych zawodników swojego kraju w sportach indywidualnych. Teraz jednak 38-latek wpadł w poważne kłopoty. Jak informują tamtejsze media, Sushil Kumar został aresztowany i oskarżony o zamordowanie zapaśnika Sagara Rany, który 4 maja, wraz z dwoma innymi zawodnikami, zostali zaatakowani na Chhatrasal Stadium w Delhi.

BONUS BGC WŚCIEKŁY PO PORAŻCE! Sędziowie TŁUMACZĄ WERDYKT walki z ŻUROMEM | PUNCHDOWN

Medalista olimpijski oskarżony o morderstwo

Policja podejrzewa, że za zorganizowaniem pobicia stoi właśnie Sushil Kumar. Od czasu feralnego zdarzenia 38-latek ukrywał się, podróżując po Indiach, ostatecznie wpadł jednak w ręce śledczych, którzy teraz spróbują ustalić przebieg wypadków. Na niekorzyść Kumara świadczy przede wszystkim fakt, że dwójka pozostałych zawodników, którzy przeżyli atak, wskazała go jako sprawcę i głównego inicjatora całego zajścia.

Na jego niekorzyść działa również fakt, że, zdaniem indyjskich mediów, 38-latek kazał nagrać całe zajście i rozpowszechnić je wśród środowiska zapaśniczego, aby stało się przestrogą dla innych, chcących go obrazić. Kumar uważa z kolei, że został wrobiony w morderstwo. Jego wniosek o opuszczenie aresztu za kaucję został odrzucony i pozostanie on w nim do czasu rozwiązania sprawy. W mediach odnotowuje się również fakt, że Sagar Rana był synem policjanta.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze