EURO 2012. Karny w ostatniej minucie daje remis Czechom

2011-09-04 13:31

Czesi ratują remis! W wyjazdowym meczu grupy I eliminacji do EURO 2012 jeszcze w 90.minucie czescy piłkarze przegrywali ze Szkocją 2:1. Wtedy jednak Danny Wilson sfaulował Jana Rezeka, a sędzia podyktował "jedenastkę". Rzut karny na bramkę zamienił Michał Kadlec.

Czesi ruszyli do ataku od początku meczu, ale marnowali kolejne sytuacje bramkowe. Tuż przed przerwą trafili za to Szkoci - zrobił to Kenny Miller, po podaniu od Darrena Fletchera.

W drugiej połowie czescy piłkarze znowu nie mogli znaleźć drogi do bramki. Aż do 78.minuty, gdy gola na 1:1 zdobył Jarosław Plasil.

Przeczytaj koniecznie: Niemcy już z awansem na EURO 2012, Holandia miażdży San Marino

Szkocja podniosła się błyskawicznie. Już po czterech minutach na prowadzenie wyprowadził gospodarzy ten, który asystował przy poprzedniej bramce, czyli Darren Fletcher

A kiedy miejscowi szykowali się do świętowania sukcesu, gwizdek sędziego oznajmił rzut karny. Michał Kadlec wpakował piłkę pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi i ratując Szkotom remis.

Dzięki temu Szkoci "gonią" prowadzącą w tabeli grupy I Hiszpanię (15 punktów w 5 meczach). Reprezentacja Czech w 6 spotkaniach zgromadziła 10 "oczek". Szkocja zajmuje trzecią pozycję - z 5 punktami po 5 starciach.