Dariusz Szpakowski

i

Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Dariusz Szpakowski

Gdy dowiedzieliśmy się, co zrobił Dariusz Szpakowski, aż zaniemówiliśmy. Są zdjęcia

2021-08-15 13:11

Dariusz Szpakowski łączy pokolenia polskich kibiców sportu. Jego głos rozpoznawalny jest przez miliony widzów w całym kraju. Legenda dziennikarstwa sportowego od lat związana jest z Telewizją Polską, co nie oznacza, że nie uczestniczy w innych wydarzeniach. W niedzielę Szpakowski miał przed sobą dość nietypowe zadanie.

Dariusz Szpakowski to bezsprzecznie legenda dziennikarstwa w Polsce. Sprawozdawca był obecny przy niezliczonej liczbie wydarzeń sportowych i miał okazję skomentować mnóstwo sukcesów biało-czerwonych na wielkich imprezach. Nie jest tajemnicą, że jego kariera zbliża się do końca, ale znaczna część telewidzów nie wyobraża sobie telewizji bez jego głosu.

Bońka aż zamurowało. Wszystkim opadły szczęki, niebywały wyczyn

Szpakowski z niecodziennym wyzwaniem. Wielki hit w małym klubie

Szpakowski od lat związany jest z Telewizją Polską i to właśnie tam komentuje mnóstwo meczów, czy innych wydarzeń sportowych. Ale bywa również bohaterem innych wydarzeń. Niedawno portal nowasol.naszemiasto.pl poinformował, że Szpakowski będzie specjalnym gościem wydarzeń w Nowej Soli, a konkretnie festynu z okazji rozpoczęcia ligi.

Okropnie zwyzywali reprezentanta Polski. Rasistowskie hasła

W mieście doszło bowiem do ważnych decyzji sportowych. Z połączenia Miejskiego Klubu Piłkarskie Arka Nowa Sól i Akademii Piłkarskej Falubaz Nowa Sól powstał klub Dozamet Nowa Sól. Nawiązuje on do historycznej nazwy zespołu, który w przeszłości odnosił spore sukcesy. Pierwszym meczem Dozametu w lidze okręgowej było starcie z Budowlanymi Lubsko.

Jan Tomaszewski: Legia zagrała ŻENUJĄCO słabo

Mecz "okręgówki" skomentowany przez Szpakowskiego? Takie rzeczy tylko w Nowej Soli

I to właśnie to spotkanie na żywo skomentował Dariusz Szpakowski, który do Nowej Soli przybył na zaproszenie działaczy Dozametu. - Zastanawialiśmy się nad tym, aby ten pierwszy mecz był wielkim świętem. Myśleliśmy nad zaproszeniem znanego komentatora. Dariusz Szpakowski to jest legenda i wybór padł właśnie na niego. Szybko dogadaliśmy się z jego agencją menedżerską i faktycznie w niedziele zadebiutuje w lidze okręgowej - mówił wiceprezes Dozametu Damian Stopa w rozmowie z Radiem Zachód.

Najnowsze