Przemysław Babiarz

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Przemysław Babiarz

Gorzki komentarz znanego dziennikarza TVP o polityce i manifestacjach w sporcie. Niektórym się to nie spodoba

2021-11-04 18:01

W redakcji TVP Sport nie brakuje czołowych polskich dziennikarzy. Od lat w redakcji na czołowych imprezach wydarzenia komentuje Przemysław Babiarz. Dziennikarz gorzko odniósł się do tego, jak obecnie wyglądają wydarzenia sportowe. Opowiedział o manifestacjach obyczajowych i politycznych w sporcie i z pewnością te słowa niektórym nie przypadną do gustu.

Przemysław Babiarz od lat związany jest publicznym nadawcą. Dla TVP Sport pracuje od 1995 roku. Przez długi czas zajmował się pracą jako prezenter studia, a potem odnalazł się świetnie w funkcji komentatora sportowego. Jego głos doskonale można kojarzyć nie tylko z Igrzysk Olimpijskich czy skoków narciarskich, ale także zawodów pływania, biegów narciarskich czy oczywiście lekkoatletyki. Z okazji 58. urodzin udzielił szerokiego wywiadu dla portalu Sport.tvp.pl.

Grzegorz Krychowiak nie wytrzymał. Wylał całą żółć, mowa o kłamstwach. Wyjawił brutalną prawdę

Babiarz szczerze o polityce w sporcie

Nie zabrakło wątku wielu politycznych i obyczajowych protestów, które dziś są tak popularne w świecie sportu i nie tylko. - Kiedyś rugowano ze sportu manifestacje polityczne. W Meksyku, w 1968 roku, wykluczono medalistów z USA po biegu na 200 metrów. Podnieśli pięści w czarnych rękawiczkach. To było nie do akceptacji. Dziś potoczyłoby się to zupełnie inaczej - mówi otwarcie Babiarz.

I nie ukrywa, że jego zdaniem nie jest to zmiana na plus. - Na początku lat 90. mieliśmy surowo przykazane: żadnych polityków na trybunach w kamerze. Należało zajmować się tylko sportem. Teraz trudno to sobie wyobrazić. Nie chcę powiedzieć, że politycy są intruzami. Nie chcę ich dezawuować. Po prostu lata temu były takie, a nie inne zasady. Nie były one takie złe... Chciałbym wrócić do sportu, który nie jest manifestacją polityczną, ani obyczajową - dodał.

Kultowy dziennikarz TVP przechodzi do TVN! Sebastian Szczęsny zmienia miejsce pracy, będzie komentował skoki

Katarzyna Zillman zabrała swoją dziewczynę na premierę filmu. Zobacz zdjęcia medalistki olimpijskiej i jej ukochanej w galerii poniżej.

Janusz Pindera szczerze o TVP Sport Boxing Night. Te walki chciałby zobaczyć

Czy sport powinien być oddzielony od polityki i wszelkiego rodzaju manifestacji? Daj znać i zagłosuj w sondzie poniżej!

Sonda
Czy uważasz, że sport powinien być wolny od polityki?
Najnowsze