Ibrahimović odchodzi z LA Galaxy. Pożegnał się szydząc z Amerykanów

2019-11-14 10:14 MD
Zlatan Ibrahimović
Autor: East News Zlatan Ibrahimović

To już oficjalna wiadomość - Zlatan Ibrahimović wraz z zakończeniem obecnego sezonu pożegna się z Los Angeles Galaxy. Przygoda Szweda za oceanem potrwała rok i była pełna wrażeń. Wiadomość o tym, że nie będzie kontynuował kariery w Stanach Zjednoczonych, piłkarz przekazał za pomocą mediów społecznościowych w swoim stylu - szydząc z Amerykanów.

O tym, że Ibra pożegna się z Kalifornią, mówiło się już od dawna. W ostatnich dniach wydawało się w zasadzie tylko kwestią czasu, gdy dojdzie do ogłoszenia, że drogi klubu z Los Angeles i znanego zawodnika się rozejdą. Mimo to według wielu mediów Galaxy do samego końca zabiegało, aby zatrzymać wielką gwiazdę w swoich szeregach. Misja nie została jednak zakończona sukcesem, a sam gracz pożegnał się z Ameryką za pomocą swoich mediów społecznościowych.

Szwed napisał: "Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem. Dziękuję, Galaxy, za sprawienie, że ponownie poczułem się żywy. Do kibiców Galaxy - chcieliście Zlatana, dostaliście Zlatana. Proszę. Historia trwa...".

Prawdziwą "petardą" w stylu Ibrahimovicia było jednak ostatnie zdanie w poście: "Teraz wracajcie do oglądania baseballu".

Statystyki Ibrahimovicia za oceanem pozostaną niezwykle dobre. Zlatan rozegrał w Los Angeles Galaxy 58 meczów, w których zdobył 53 bramki oraz zanotował 15 asyst. Teraz piłkarz musi podjąć decyzję odnośnie swojej przyszłości. W kontekście snajpera głośno jest o powrocie do Włoch, gdzie mógłby związać się kontraktem z Bologną bądź Milanem.