Oto wielki sekret formy Roberta Lewandowskiego. Zrezygnował z jedzenia mięsa!

2019-11-14 8:25 MSo
Robert Lewandowski, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Czy ktoś jest w stanie powstrzymać Roberta Lewandowskiego? Polski snajper strzela jak karabin i nic nie wskazuje na to, by miał spaść z fotela lidera klasyfikacji Złotego Buta! Wiadomo już, jaka jest tajemnica niesamowitej formy kapitana reprezentacji Polski. Wszystko przez zmianę nawyków żywieniowych i rezygnację z jedzenia mięsa.

Przed reprezentacją Polski ostatnie mecze eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy 2020. Kibice liczą przede wszystkim na znakomitą formę Roberta Lewandowskiego, który w tym sezonie jest nie do zatrzymania. Strzela gola za golem, a zasługą niesamowitej gry napastnika ma być kolejna zmiana w stylu życia.

"Lewy" przyznawał podczas zgrupowania, że tak dobrych wyników wydolnościowych nie miał jeszcze nigdy w karierze. Według informacji "Faktu", ma być to zasługa rezygnacji z jedzenia mięsa. Kapitan kadry nie jest jednak wegetarianinem, a zmiana prawdopodobnie nie jest przewidziana na stałe!

- Zmieniłem kilka rzeczy, przede wszystkim w przygotowaniach do sezonu. Chodzi o rodzaj ćwiczeń oraz intensywność, z jaką je wykonywałem - dodał Lewandowski. Polak czuje się znakomicie i sam otwarcie przyznaje, że jego wiek jest dla niego tylko liczbą.

Znakomitej formy mogą mu pozazdrościć wszyscy piłkarze na świecie. W rozgrywkach klubowych w tym sezonie strzelił 23 bramki w zaledwie osiemnastu spotkaniach. Do siatki rywali nie trafiał jedynie w meczach z Borussią Dortmund o Superpuchar Niemiec i VfL Bochum w Pucharze Niemiec.

Utrzymanie tej strzeleckiej passy to niejedyne wyzwanie dla kapitana reprezentacji Polski. Podczas listopadowego meczu z Olympiakosem Pireus, Lewandowski ogłosił, że razem z żoną spodziewają się kolejnego dziecka. Będzie to drugi potomek zawodnika po dwuletniej Klarze!

Najnowsze