KOLARSTWO. Michał Kwiatkowski prowadzi w prestiżowym Tour de Romandie

2014-05-02 4:00

Michał Kwiatkowski (24 l., Omega Pharma - Quick-Step) był 12. na pierwszym etapie Tour de Romandie, ale zachował żółtą koszulkę lidera wyścigu, którą wywalczył po zwycięstwie w prologu. Drugiego w klasyfikacji Abiasiniego wyprzedza o 5 sekund.

Z powodu opadów śniegu organizatorzy skrócili trasę pierwszego etapu ze 199 do zaledwie 88 km, a drogę z włoskiej Ascony do szwajcarskiego Sionu kolarze pokonali pociągiem. Okrojony dystans najszybciej pokonał Szwajcar Michael Abiasini (34 l., Orica

Greenedge). Rafał Majka był 19. (25 l., Saxo Tinkoff), a w generalce plasuje się na 35. pozycji ze stratą 25 sekund do "Kwiatka".

Dziś na zawodników czeka płaski etap z Sionu do Montreux o długości 166,5 km. Wyścig potrwa do 4 maja i zakończy się czasówką w Neuchatel.