Kolejny ukraiński sportowiec oddał życie za swoją ojczyznę. Był medalistą mistrzostw Europy

2022-05-03 22:14
Nie żyje Andrij Kotowenko
Autor: Warrior Games: Team Ukraine/Facebook Nie żyje Andrij Kotowenko

Kolejna ofiara bezsensownej wojny na Ukrainie ze świata sportu. Nie żyje Andrij Kotowenko, były mistrz Europy w wyciskaniu na ławce. Zmarł po tym, jak został ciężko ranny w walkach pod Charkowem.

Kotowenko był charyzmatyczną postacią, bo wsławił się walką za ojczyznę przy pierwszym najeździe Rosjan na jego kraj przed ośmioma laty. Brał wówczas udział w obronie lotniska w Doniecku. Po tamtych wydarzeniach zaczął uprawiać sport, a konkretnie wyciskanie sztangi leżąc na ławce. Zdobył srebrny medal mistrzostw Europy oraz brązowy medal podczas igrzysk dla żołnierzy z uszczerbkiem na zdrowiu. Okazało się, że nie dane mu było przeżyć kolejnego barbarzyńskiego najazdu Rosjan na Ukrainę. Po tym jak został ciężko ranny pod Charkowem zmarł w nocy z 1 na 2 maja, a o śmierci poinformował jego syn. - 2 maja został zabity Andrij Kotowenko. Ukraina znowu ponosi nieodwracalne straty. Nasza drużyna wojowników znów opłakuje braci. Zostaniesz zapamiętany jako obrońca Ukrainy, który oddał życie za naszą przyszłość – napisano na facebooku, na profilu Warrior Games: Team Ukraine.

Ważna decyzja dla ukraińskiej piłki. To pierwszy raz w historii, wszystko przez wojnę z Rosją

Sonda
Czy wykluczenie Rosjan i Białorusinów z Wimbledonu to dobra decyzja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze