Koronawirus w Polsce: Czy można biegać? Policjant odpowiedział jednoznacznie!

2020-03-25 13:22 JWa
Bieg
Autor: East News

Koronawirus w Polsce komplikuje życie nad Wisłą. Wiele osób pozostaje w domach i zastanawia się czy może jakkolwiek zaczerpnąć świeżego powietrza. Polacy zadają sobie pytanie: Czy można biegać? We wtorek odpowiedzi były różne. W środę głos w sprawie zabrał Mariusz Ciarka. Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji przedstawił ważne szczegóły.

Koronawirus w Polsce: Czy można biegać? Bieganie podczas epidemii koronawirusa

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Szacuje się, że do końca tygodnia liczba zachorowań na COVID-19 (choroba powodowana koronawirusem) może sięgnąć nawet 2 tysięcy osób. Są niestety także śmiertelne przypadki. Polacy boją się, ale niektórzy chcieliby zachować kondycję. Wielu z nich zadaje sobie pytanie: Czy można biegać? Było ono szczególne popularne we wtorek, gdy premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe działania rządu w czasie epidemii koronawirusa w Polsce. Rządzący uznali, że należy zakazać przebywania na ulicy grupom powyżej dwóch osób (chyba, że są jedną rodziną), wprowadzić ograniczenia w transporcie zbiorowym. Jednocześnie zaleca się, by z domu wychodzić tylko w niezbędnych sprawach życiowych. Polacy chcieli dowiedzieć się czy do takich należy spacer lub bieg. Jeszcze we wtorek niektórzy mówili, że w przypadku wyjścia na trening na dworze możemy zostać ukarani wysokimi mandatami. W środę na antenie Polsat News głos zabrał Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Poradnik: Jak ćwiczyć w domu? Najlepsze ćwiczenia na zachowanie sylwetki -> KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

Czy jest mandat za bieganie KORONAWIRUS w Polsce

Policjant odpowiedzialny za kontakt z mediami przedstawił szczegóły. Jego słowa są dość optymistyczne dla zapalonych biegaczy. Wynika z nich, że jeśli wychodzą oni na trening samemu, to nie mają się czego obawiać, o ile tylko unikają skupisk ludzi. - Możemy chodzić na spacer i biegać. Zmienia się to, że nie możemy robić tego w grupach. Należy zwrócić uwagę, żeby robić to w maksymalnie dwuosobowej grupy. Jeśli będą to większe grupy, to policjanci będą interweniowali. Ostatecznosć to mandaty, policjanci będą proponowali kilkaset złotych mandatu. Ale podkreślam, że jest to ostateczność - powiedział w telewizji Mariusz Ciarka.

Czy można biegać w kwarantannie podczas epidemii koronawirusa?

Niektórzy zastanawiają się też czy można biegać w kwarantannie. Tu sytuacja jest już klarowna i znacznie mniej pozytywna dla wszystkich chętnych. Osoby przebywające w kwarantannie (np. po powrocie z wycieczek zagranicznych) nie mogą w ogóle wychodzić z domu, nawet w celu zrobienia zakupów. Dostawy niezbędnych produktów zapewniają urzędnicy, policjanci i wolontariusze. Nie jest więc możliwe, by osoba w kwarantannie wyszła z domu pobiegać. Takim osobom polecamy ćwiczenia. Najlepszy trening w domu na brzuch obejrzycie W TYM MIEJSCU.

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w sporcie. Sprawdź więcej informacji:

Najnowsze