Yared Shegumo

Autor: CYFRASPORT Yared Shegumo

Lekkoatletyczne ME: Srebrny medal Yareda Shegumo!

2014-08-17 14:06

Yared Shegumo zdobył w niedzielę srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Reprezentant Polski zajął drugie miejsce w biegu maratońskim. W przeszłości po medal w tej konkurencji nie udało się sięgnąć żadnemu z naszych kadrowiczów.

Biało-czerwoni odegrali w tej rywalizacji kluczowe role. Przez pierwsze 30 z 42 kilometrów prowadził Marcin Chabowski. Kryzys formy dopadł go jednak w końcowce i musiał ustąpić miejsca na czele Daniele Meucciemu. Włocha próbował ścigać później Shegumo, jednak sił wystarczyło mu "tylko" na srebrny medal.

Lekkoatletyczne ME. Srebrny Paweł Wojciechowski autorem dziesiątego medalu dla Polski

Na pokonanie tego dystansu potrzebował 2 godzin i 12 minut. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Alieksiej Reunkow.

Urodzony w Etiopii zawodnik zdobył pierwszy dla naszego kraju medal w tej konkurencji w historii. Wcześniej sztuka ta nie udała się żadnemu z naszych biegaczy - ani na mistrzostwach, ani na igrzyskach olimpijskich.

Był to już 11. medal reprezentacji Polski na tegorocznych mistrzostwach Europy.