Maradona

i

Autor: East News Maradona

Maradona zmarł rok temu, ale wciąż nie wiadomo kto jest temu winny i kto dostanie spadek

2021-11-25 9:37

Mijająca 25 listopada rocznica śmierci legendy futbolu Diego Armando Maradony skłania do wspomnień, ale i przypomina, że sprawa zgonu słynnego Argentyńczyka nie jest jednoznaczna i wciąż nie wiadomo czy nie przyczyniły się do niego osoby trzecie. Trwają postępowania sądowe, mające na celu wyjaśnienie okoliczności odejścia bohatera narodowego Argentyny oraz dotyczące podziału majątku.

Diego Maradona zmarł 25 listopada 2020 roku w wieku 60 lat. Przyczyną zgonu był poważny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca i w konsekwencji zatrzymanie jego akcji. Przeprowadzona sekcja zwłok ujawniła, że cierpiał m. in. na marskość wątroby, zaburzenia w funkcjonowaniu płuc i ostrą martwicę cewek nerkowych. Dwa tygodnie przed śmiercią Maradona opuścił szpital w Olivos, gdzie trafił z objawami anemii, odwodnienia i depresji. Przeszedł także operację mózgu po wykryciu krwiaka podtwardówkowego. Operujący go neurochirurg Leopoldo Luque twierdził, że prawdopodobnie przyczyną jego powstania był jakiś wypadek, ale pacjent powiedział, że nic nie pamięta. Ostatnie dni życia legendarny piłkarz spędził w domu.

Tego nie wiedzieliście o Diego Maradonie! Były prezes PZPN wspomina legendę światowego futbolu

Od wielu miesięcy trwa śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Maradony. Celem jest ustalenie ewentualnych zaniedbań w opiece. Powołana przez sąd komisja ekspertów medycznych wydała w maju raport sugerujący, że zastosowane leczenie było „nieodpowiednie, niedostateczne i lekkomyślne”, co prowadziło do „przedłużonego okresu agonii”.

OGROMNE problemy spadkobierców Diego Maradony. Do zapłaty są WIELKIE pieniądze

W ramach śledztwa przesłuchano siedem osób z zespołu medycznego: neurochirurga Leopoldo Luque, psychiatrę Agustinę Kosaczow, psychologa Carlosa Diaza, domową lekarkę sportowca Nancy Forlini oraz trzy pielęgniarki. Nikt nie został zatrzymany, ale Mario Baudry, prawnik Veroniki Ojedy, matki jednego z dzieci Maradony, powiedział agencji AFP, że „sprawa może trafić na wokandę w ciągu 20 dni”.

Stan zdrowia Maradony ZWALIŁ GO Z NÓG. Wstrząsające wspomnienie o ikonie futbolu

Trwa również postępowanie dotyczące podziału majątku, którego wysokość nie została podana do publicznej wiadomości. Nie są znane wszystkie zainteresowane spadkiem osoby, ponieważ oprócz córek Dalmy (34 lata) i Gianinny (32 lata) z małżeństwa z Claudią Villafane, Maradona uznał jeszcze troje dzieci z innych związków: Diego Juniora (35 lat), Janę (25 lat) i Diego Fernando (8 lat), a ponadto – jak twierdził w wywiadzie z 2019 roku jego adwokat Matias Morla – piłkarz pozostawił po sobie jeszcze troje dzieci na Kubie, gdzie mieszkał przez prawie pięć lat, próbując przezwyciężyć swoje nałogi.

Sonda
Czy Diego Maradona był największą ikoną futbolu w historii?

„Boski Diego” pozostawił po sobie także długi. Aby je spłacić, sąd postanowił wystawić na licytację dobra należące do Maradony, m. in. dom podarowany przez piłkarza rodzicom, dwa samochody BMW i list od kubańskiego przywódcy Fidela Castro. Jedno z aut ma cenę wywoławczą 165 tys. dolarów. Aukcje internetowe odbędą się 19 grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze