OGROMNE problemy spadkobierców Diego Maradony. Do zapłaty są WIELKIE pieniądze

2021-01-12 16:34
Diego Maradona
Autor: Instagram / maradona Diego Maradona

Śmierć Diego Maradony wstrząsnęła światem futbolu, a fani Argentyńczyka nie mogli uwierzyć w to, że ich idola nie ma już z nimi, tak samo jak najbliżsi "Boskiego Diego". Kilkanaście miesięcy po śmierci byłego piłkarza, wciąż pojawiają się jednak nowe fakty na temat jego życia i pozostawionego majątku. Tym razem spadkobiercy ikony mogą mieć poważne problemy, bo okazuje się, że najbliżsi Maradony mogą być zmuszeni do uregulowania należności pozostawionych przez Argentyńczyka.

Diego Maradona to jedna z największych gwiazd światowego futbolu. Argentyńczyk od wielu lat cieszył się w swojej ojczyźnie sławą, a tamtejsi kibice piłkarscy traktowali go niemalże jak Boga. Również w Neapolu, gdzie "Boski Diego" grał w latach 1984-1991 cieszył się większym niż pozostali zawodnicy szacunkiem, będąc bohaterem wielu murali, które pojawiły się na budynkach we włoskim mieście. Wiadomość o śmierci Argentyńczyka wstrząsnęła wieloma kibicami futbolu, a rodacy gwiazdora gromadzili się na ulicach, by wspólnie rozpaczać po śmierci Maradony. Życie "Boskiego Diego' nie było jednak usłane różami, a jego problemy stały się teraz problemami jego rodziny, która odziedziczyła po nim spadek i... długi. 

To był PRZEŁOMOWY moment w karierze Roberta Lewandowskiego. Ta rozmowa WSZYSTKO zmieniła

Temat problemów z włoskim fiskusem ciągnął się za Maradoną od lat, jednak Argentyńczyk nie miał zamiaru płacić, bo nie czuł się winny. Włosi wyliczyli jednak, że za swoje domniemane oszustwa podatkowe, wynikające z faktu nieodprowadzania podatku od umów wykorzystujących jego wizerunek, zawartych z zagranicznymi firmami, Diego powinien sporo zapłacić. Za swoje zarobki w latach 1984-1991, gdy grał w Napoli, Argentyńczyk miał oddać aż 40 mln euro, a prawna batalia toczyła się latami. Jak donosi argentyński serwis Infobae, przez lata i po odwołaniach ze strony piłkarza, kwota jego zaległości zmalała do 26 mln euro, jednak Maradona w dalszym ciągu nie miała zamiaru płacić. 

CZYTAJ TAKŻE: Dawid Kubacki W KOŃCU mógł TO zrobić. Na tę chwilę czekał bardzo długo, WIELKA radość

Nieuregulowane zaległości, o które według argentyńskiej redakcji sąd w La Placie wypytuje agenta Maradony, Matiasa Morlę, mogą być solą w oku spadkobierców zmarłej niedawno legendy. Temat majątku Maradony jest obecny w przestrzeni publicznej od lat, ze względu na jego wystawny i szalony styl życia i według różnych źródeł można było mówić o większej lub mniejszej zamożności byłego piłkarza. Jednak według informatora Infobae, jeśli spadkobiercy Argentyńczyka będą musieli uregulować należności ikony, nic im nie zostanie. 

Agnieszka Radwańska wyznała MAKABRYCZNĄ prawdę o swoim ciele. Mówi o TOTALNEJ rozsypce

Nie żyje Diego Maradona. Miał 60 lat. Zobacz jego 10 najlepszych bramek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze