Michał Listkiewicz: Bez biegania nie ma grania [KOMENTARZ]

2022-01-24 16:24
Michał Listkiewicz
Autor: SE Michał Listkiewicz

Mam problem z oceną pracy trenera kadry polskich szczypiornistów. Z jednej strony Patryk Rombel to człowiek pracowity, dobry teoretyk, trochę wizjoner, z drugiej brak mu charyzmy Kowalczyka, Wenty czy Dujszebajewa w prowadzeniu zespołu z ławki. Porażka to nieodłączny element sportu, ale oklep od Skandynawów boli. W tej grze bez biegania nie ma grania a polski kontratak przy norweskim wyglądał jak wyścig żółwia z antylopą. Za rok w Polsce odbędą się mistrzostwa świata, nasz występ będzie kluczowy dla rozwoju tej pięknej dyscypliny. Trener musi być ósmym graczem a nie bratem- łatą.

Odbyłem telekonferencję z legendami polskiej myśli trenerskiej w grach zespołowych: Ludwikiem Mięttą(koszykówka), Antonim Piechniczkiem(piłka nożna) i Januszem Czerwińskim( ręczna). Panowie są żywymi przykładami tezy, że mądrość jest ozdobą starości. Wnioski z rozmowy są takie, że inteligencja emocjonalna to w polskim sporcie element deficytowy. Posiada ją na pewno Robert Lewandowski, Michał Daszek i Łukasz Koszarek, ale to rodzynki. Jest jeszcze inteligencja boiskowa, tu mistrzem był Kazimierz Deyna. A dzisiaj niestety ciemność widzę, ciemność.

Polscy futsalowcy dzielnie walczą na EURO w Holandii, ale różnica w wyszkoleniu technicznym- podobnie jak w szczypiorniaku- jest bardzo widoczna na tle wymagających rywali. Sport niewiele się tu różni od muzyki czy teatru. Bez warsztatu daleko się nie zajedzie. Tam skala głosu i dykcja, tu panowanie nad piłką i własnym ciałem, przysłowiowy klej w nodze lub ręce. No i radość biegania jak u Grzegorza Lato. Wbrew prześmiewczym opiniom nie był wcale drewniany technicznie, ale wielkie gole strzelał dzięki szybkości.

Ponieważ na teqballowym stole można grać w piłkę nożna, siatkową i ręczną, polecam tę nową dyscyplinę naszym reprezentantom i ich następcom. W angielskiej Premiership tłuką w teqball aż miło i efekty widać gołym okiem.

Paulo Sousa ratuje się przed wielkim upadkiem? Zorganizował gigantyczną imprezę, było dużo dymu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze