Mistrzyni, rekordzistka, teraz prezeska. Ster w rekach Otylii Jędrzejczak

2021-09-26 20:38
Otylia Jędrzejczak
Autor: Paweł Skraba/Super Express Otylia Jędrzejczak

Jest jednym z najmłodszym prezesów w polskim sporcie. 37-letnia Otylia Jędrzejczak wybrana została sternikiem Polskiego Związku Pływackiego. Zjazd sprawozdawczo-wyborczy odbył się w w COS w Spale.

Do funkcji prezesa kandydowały trzy osoby. Jednym z nich był urzędujący prezes, były trener Otylii i współautor jej wielkich sukcesów, Paweł Słomiński. Nie otrzymał jednak absolutorium (akceptacji) delegatów za kończącą się kadencję. Zapewne przyczyniło się do tego niefortunne zgłoszenie reprezentacji pływackiej do igrzysk w Tokio, skutkiem czego sześcioro zawodników nie zostało tam dopuszczonych do startu.

Paweł Słomiński nie mógł kandydować i prosił, by głosować na Otylię.

Mistrzyni olimpijska wygrała głosowanie 77:25 z jedynym konkurentem, chirurgiem Jackiem Śmigielskim.

- Nie chcę żadnej rewolucji – zapowiadała już przed zjazdem Otylia.

W trakcie weekendu odbyły się zjazdy i wybory władz w kilku polskich związkach sportowych. Szefem Polskiego Związku 5-boju Nowoczesnego został mistrz olimpijski 1976 Janusz Peciak (72 l.). Prezesem Polskiego Związku Kajakowego wybrano Grzegorza Kotowicza (48 l.), brązowego medalistę olimpijskiego 1992 i 2000 oraz wielokrotnego medalistę MŚ i ME.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze