Dorota Banaszczyk

Autor: East News Dorota Banaszczyk

Mistrzyni świata bez awansu do Tokio. Dorota Banaszczyk lepsza niż Messerchmidt, ale to za mało

2021-06-13 15:01

Aktualna mistrzyni świata w karate olimpijskim, Dorota Banaszczyk (24 l.) nie wywalczyła olimpijskiej promocji do Tokio. W turnieju kwalifikacyjnym w Paryżu zajęła czwarte miejsce. Awans uzyskała najlepsza trójka w każdej kategorii. Pozostała szóstka Polaków także poniosła porażki.

Zawodniczce Olimpu Łódź zabrakło szczęścia w paryskim turnieju. Wygrała swoją „ćwiartkę” w drabince turniejowej kategorii 55 kg, wygrała też walkę repesażową (w sumie pięć wygranych pojedynków, w tym z Niemką o groźnie brzmiącym nazwisku Janą Messerschmidt). Niestety, w gronie finałowego kwartetu poniosła same porażki: z Rosjanką Anna Czernyszową 2:6 oraz po 0:2 z Kazaszką Moldir Żangbyrbaj i z triumfatorką turnieju, Bułgarką Iwet Goranową. Czwarta lokata oznacza brak kwalifikacji do pierwszego w historii tej dyscypliny turnieju olimpijskiego.

Podobny los spotkał dwukrotną mistrzynię świata, Francuzkę Alexandrę Rocchię (32 l.), która nie przebrnęła fazy eliminacyjnej.

Łódzkiej karateczce pozostaje już tylko liczyć na zmiłowanie światowej federacji WKF i przyznanie jej „dzikiej karty”.