NIE ŻYJE legenda europejskiej reprezentacji. Była pionierem

2020-07-11 10:32 Marcin Długosz
Znicz, płomień
Autor: Dreamstime

Bardzo smutny dzień dla całego irlandzkiego futbolu. W wieku 85 lat zmarł legendarny szkoleniowiec tamtejszej reprezentacji - Jack Charlton. Anglik zapisał się w historii piłki nożnej w Irlandii na zawsze, jako pierwszy wprowadzając kadrę z wyspy na wielką imprezę. Wygrał także - jako zawodnik - mistrzostwa świata w 1966 roku.

Jack Charlton jako piłkarz spędził całą karierę w Leeds United. Występował w tej ekipie na pozycji obrońcy. W latach 1952-1973 rozegrał w angielskiej drużynie 629 meczów i okrasił je zdobyciem 70 bramek. Po zawieszeniu butów na kołku dalej związał swoją działalność zawodową z piłką nożną, tylko że później już w roli trenera.

Zbigniew Boniek wyskoczył na KAWKĘ z Guardiolą! Jest tylko pewien szczegół...

Super Sport 10 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Po prowadzeniu trzech angielskich klubów - Middlesbrough, Sheffield Wednesday oraz Newcastle United - w 1986 roku postanowił związać się z reprezentacją Irlandii. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Jako pierwszy szkoleniowiec w historii kadry tego kraju zdołał wprowadzić ją wprowadzić na wielką imprezę - mistrzostwa Europy w 1988 roku. Później Irlandczycy pojechali pod wodzą Charltona także na mundiale w 1990 i 1994 roku. Irlandzki zespół Anglik opuścił w 1996 roku.

Prywatnie Jack Charlton był bratem Bobby'ego - legendy Manchesteru United uważanej za jednego z najlepszych piłkarzy w historii.

Najnowsze