Znicz, świeczka

i

Autor: Pixabay

Nie żyje legenda

Nie żyje wielka legenda piłki nożnej. Kibice pogrążyli się w żałobie, kultowa postać miała 78 lat

2024-02-22 16:11

Nie żyje wielka legenda piłki nożnej. Kultowy szkoleniowiec i autor pierwszego zwycięstwa FC Porto w Pucharze Mistrzów, Artur Jorge. Śmierć legendy pogrążyła w smutku fanów nie tylko portugalskiego, ale światowego futbolu. Trener miał 78 lat.

Wielka legenda piłki nożnej nie żyje. Artur Jorge miał 78 lat

Jorge w historii portugalskiej piłki nożnej zapisał się zarówno jako piłkarz i jako szkoleniowiec. Jako zawodnik występował dla Porto, Benfiki i Belenenses, występując w 17 spotkaniach kadry narodowej i strzelając jedną bramkę. Jeszcze większe sukcesy odnosił jako szkoleniowiec - wygrał pierwszy w historii Puchar Mistrzów w wykonaniu FC Porto, dokładając do tego 4 mistrzostwa kraju. Mistrzem był także jako szkoleniowiec Paris Saint-Germain i  Al-Hilal Rijad. Prowadził również drużyny narodowe Kamerunu, Szwajcarii i Portugalii.

- Niezapomniany jak tamta noc w Wiedniu. Artur Jorge zawsze będzie jednym z nas. Do zobaczenia. FC Porto składa najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom - żegna trenera FC Porto.

- "Macie 45 minut na wejście do historii'. I weszliśmy! Nigdy nie zapomnę tych słów i nie zapomnę Ciebie. Dziękuję Ci za wszystko. Do zobaczenia na zawsze. Najszczersze kondolencje dla całej Twojej rodziny. Spoczywaj w pokoju - wspomina zmarłego zdobywca Ligi Mistrzów z 1987, Paulo Futre

Najnowsze