Lucyna Kornobys

Autor: instagram/Lucyna Kornobys Lucyna Kornobys

Niepełnosprawna Lucyna Kornobys wykiwała wszystkich! Ten trik dał jej medal w Tokio

2021-08-31 10:47

Sportowe nerwy potrafią utrudnić występ sportowców podczas imprezy ich życia. Sposób na ewentualny stres znalazła Lucyna Kornobys (43 l.), która we wtorkowy poranek zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Wydatnie pomógł jej specjalny trik. Nim wykiwała przeciwników, zdobywając kolejny krążek dla Polski.

Lucyna Kornobys powtórzyła swoje osiągnięcie z Paraolimpiady w Rio de Janeiro, gdzie także skończyła konkurs pchnięcia kulą na drugim miejscu. Mimo wielu sukcesów w przeszłości, także na mistrzostwach świata i Europy, paraolimpijka postanowiła nakleić sobie na przedramię instrukcję, która miała pomóc jej wywalczyć upragniony medal. Kulomiotka planowała napisać ściągawkę długopisem na skórze, jednak tokijski upał mógłby rozpuścić takie notatki. Właśnie dlatego Lucyna Kornobys skorzystała z plastra, na którym widać było zapisane polecenia.

„Szybko lewa ręka! Ciało do prawej nogi! I moc, dynamika, ogień ku…!”. 43-latka ewidentnie zrealizowała swoje założenia, a jej najlepsze pchnięcie na odległość 8,60 m przyniosło jej drugi paraolimpijski srebrny medal w karierze. Lepsza okazała się tylko Chinka Lijuan Zou, która wynikiem 9,19 m ustanowiła nowy rekord świata w tej kategorii (F34). Polska medalistka startuje w tej kategorii w związku ze schorzeniami kolan, na które cierpi od dzieciństwa.

Nie przegap! Adam Małysz przyłapany w telewizji Polsat. Dopingował Izę Małysz, mamy zdjęcie

Srebro Kornobys to drugi medal wywalczony przez reprezentantów Polski we wtorek na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Wcześniej brązowy medal w handbike'u zdobyła Renata Kałuża. Łączny dorobek polskich paraolimpijczyków wynosi na ten moment 15 medali: 3 złote, 4 srebrne i 8 brązowych.

Lucyna Kornobys – osiągnięcia

Lucyna Kornobys jest wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy – nie tylko w pchnięciu kulą, ale także w rzucie oszczepem. W pchnięciu kulą zdobyła wszystkie możliwe medale mistrzostw świata w konkursach od 2015 do 2019 roku. W 2016 r. została wicemistrzynią paraolimpijską w Rio de Janeiro. W rzucie oszczepem, również w kategorii F34, ma dwa srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw świata. Na mistrzostwach Europy zdobyła dwa złote medale i jeden srebrny w pchnięciu kulą, z kolei w rzucie oszczepem ma srebrny krążek i dwa brązowe medale – zdobyte na turniejach między 2014 a 2018 rokiem.

Będziesz oglądał igrzyska paraolimpijskie?