Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj niedziela 5.03.2023 Dziś konkurs zacznie się późno! O której dzisiaj skoki w niedzielę 5 marca 2023 PK w Iron Mountain

i

Autor: Paweł Skraba Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj niedziela 5.03.2023 Dziś konkurs zacznie się późno! O której dzisiaj skoki w niedzielę 5 marca 2023 PK w Iron Mountain

SKOKI NARCIARSKIE

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie w niedzielę 5.03.2023 Dziś konkurs zacznie się wieczorem! PK w Iron Mountain

2023-03-05 17:09

O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 5.03.2023 Emocje w mistrzostwach świata w Planicy już za nami, ale dziś fani skoków narciarskich też mogą kibicować Polakom. Na niedzielę 5 marca zaplanowano ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain w USA. Wystartuje w nim kilku dobrze znanych kibicom naszych skoczków. Wczoraj rozegrano dwa konkursy. W tym drugim zwyciężył Norweg Benjamin Oestvold, a najlepszy z Polaków był Jakub Wolny, który zajął 9. miejsce. Dziś kolejny, czwarty i ostatni konkurs. Jak wypadną Polacy? Trzymamy kciuki! Sprawdź, o której dzisiaj skoki 5.03 niedziela.

Spis treści

Polscy kibice cieszyli się ze złota Piotra Żyła na skoczni normalnej i brązu Dawida Kubackiego na dużej skoczni, ale konkurs drużynowy pozostawił duży niedosyt. Po stającej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji nasi skoczkowie zajęli 4. miejsce. Wygrali Słoweńcy przed Norwegami i Austriakami. Za nami emocje w mistrzostwach świata w Planicy, a już dzisiaj kolejne zmagania na narciarskich skoczniach. Początek rywalizacji o godzinie 20:30 polskiego czasu. Poniżej więcej informacji.

Skoki narciarskie dzisiaj niedziela 5.03.2023 O której skoki dzisiaj PK Iron Mountain

A dzisiaj też nie zabraknie emocji w skokach narciarskich. Przed nami ciąg dalszy rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym w Iron Mountain w Stanach Zjednoczonych. Na niedzielę 5 marca zaplanowano ostatni konkurs. W sobotę najlepszy okazał się Norweg Benjamin Oestvold. Zwyciężył dzięki skokom na odległość 131,5 m oraz 134 m. Drugi był Felix Hoffmann, a trzecie miejsce zajął Martin Hamann. Polacy w komplecie awansowali do finałowej serii. Najlepszy z Biało-Czerwonych Jakub Wolny był dziewiąty. Tomasz Pilch zajął 13. miejsce, Maciej Kot był 18., Jan Habdas 21., Kacper Juroszek 23., Andrzej Stękała 25., a Stefan Hula 27. Oby dzisiaj Polacy skakali lepiej i zajęli czołowe lokaty.

Puchar Kontynentalny w Iron Mountain Niedziela, 05.03.2023

  • 18:00 - Seria próbna
  • 20:30 - Konkurs indywidualny

Quiz: Piotr Żyła, co o nim wiesz? 10 punktów to obowiązek!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię była żona Piotra Żyły?

O której skoki dzisiaj w niedzielę 5 marca 2023

Zawody Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain trwają od piątku. Wczoraj rozegrano dwa konkursy, a w sumie zaplanowano aż cztery. Za tydzień rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym przeniesie się do Zakopanego. Liderem klasyfikacji generalnej jest Niemiec Felix Hoffmann. Najwyżej z Polaków jest Jakub Wolny - na 8. miejscu. Zawody PK to dla polskich skoczków okazja, żeby pokazać się z dobrej strony i zasłużyć na zaufanie i szansę u trenera Thomasa Thurnbichlera, opiekuna najlepszych polskich skoczków narciarskich.

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki 5.03.2023 niedziela

Na niedzielę zaplanowano czwarty i ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Początek rywalizacji o godzinie 20:30 polskiego czasu. Dwie i pół godziny wcześniej zacznie się seria próbna.

Adam Małysz o złocie Piotra Żyły i zatrudnieniu Thomasa Thurnbichlera
Listen on Spreaker.
Najnowsze