Pele

i

Autor: ARTUR HOJNY SE Pele

Inicjatywa afrykańskiej federacji

Odpowiedzieli na apel władz, oddali hołd Pelemu. Gest wobec Brazylijczyka

2023-01-04 21:31

Piłkarski świat pożegnał legendę futbolu jakim był Pele. Brazylijczyk zmarł 29 grudnia, a 3 stycznia odbył się jego pogrzeb. W jednym z krajów oddano hołd temu wybitemu piłkarzowi.

Nasze kraje trzymają się za ręce

Rząd Republiki Zielonego Przylądka ogłosił, że jako pierwszy odpowiedział na apel władz FIFA i nazwał stadion w Monte Vaca na wyspie Santiago imieniem zmarłego legendarnego brazylijskiego piłkarza Edsona Arantesa do Nascimento Pelego. Jak poinformował premier Republiki Zielonego Przylądka Jose Ulisses Correira e Silva, od środy Stadion Narodowy usytuowany w Monte Vaca na wyspie Santiago będzie nosił imię Pelego. Szef rządu wyjaśnił, że nazwanie Stadionu Narodowego imieniem Pelego wynika z długiej, a zarazem wspólnej historii i kultury Wysp Zielonego Przylądka oraz Brazylii. - Nasze kraje trzymają się za ręce, uważając się za siostrzane, połączone językiem i mające bardzo zbliżoną tożsamość - napisał w komunikacie premier afrykańskiego kraju.

Odpowiedzieli na apel prezydenta FIFA

Correia e Silva podkreślił, że Pele, który stał się "światową ikoną" dowiódł, że sport ma moc, aby jednoczyć świat. Wyjaśnił, że decyzja władz Republiki Zielonego Przylądka jest odpowiedzią na apel prezydenta FIFA Gianniego Infantino, który podczas czuwania przy trumnie Pelego w brazylijskim mieście Santos wezwał związki piłkarskie na całym świecie do nazywania imieniem byłego piłkarza obiektów sportowych. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze