Adrian Meronk

i

Autor: ARCHIWUM Adrian Meronk

Wielkie osiągnięcie

Ogromny sukces polskiego golfisty! Adrian Meronk wygrał Australian Open

2022-12-05 8:38

Nie samym mundialem żyją kibice! Polscy piłkarze pożegnali się z mundialem. Sukcesy odnosimy za to w innych dyscyplinach. Nasz golfista Adrian Meronk wygrał turniej Australian Open. To ogromny sukces! Drugi raz udało mu się triumfować w zawodach z cyklu światowego touru. W lipcu wygrał turniej w irlandzkim Mount Juliet Estate.

Polski golfista Adrian Meronk zwyciężył w niedzielę w ISPS Handa Australian Open, drugi raz w karierze triumfując w turnieju zawodowej ligi DP World Tour. Występ w Victoria GC i Kingston Heath GC zakończył wynikiem -14, notując aż pięciouderzeniową przewagę nad doświadczonym Australijczykiem, byłym światowym numerem 1, Adamem Scottem. Trzecie miejsce zajął jego rodak Min Woo Lee z -8.

Wielka premia dla reprezentacji Polski za sukces na mundialu! Kilkadziesiąt milionów do podziału, znamy szczegóły

Australian Open: Adrian Meronk wygrywa turniej!

Występ na Antypodach Meronk zaczął spokojnie, od czwartkowej rundy na 73 uderzenia (+3 wobec par pola). W piątek zanotował już imponujące 66 (-6) strzałów, ale największy awans w tabeli zagwarantowała mu jednak sobota, kiedy to rundą na 63 (-7) uderzenia wyrównał rekord pola Victoria. Przed niedzielnym finałem plasował się na drugiej pozycji.

Ostatniego dnia ponownie błysnął rundą na 66 (-4) uderzeń, co pozwoliło wygrać ze sporą przewagą nad konkurentami. To drugi triumf Meronka w pierwszej europejskiej lidze zawodowej. 3 lipca zanotował historyczne zwycięstwo w Horizon Irish Open, rozgrywanym w irlandzkim Mount Juliet Estate.

Legia Warszawa i Lech Poznań otrzymają miliony! Wszystko dzięki… mistrzostwom świata w Katarze. Ile wpłynie na ich konta?

Gdzie teraz wystartuje Meronk?

Po kilku tygodniach turniejowych przed Meronkiem chwila przerwy na przygotowania do występu w prestiżowym Hero Cup (od 13 stycznia w Abu Dhabi Golf Club). Polak został powołany jako jeden z 10 graczy, który będą reprezentować w tych drużynowych zawodach Europę kontynentalną w walce z graczami z Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Sonda
Czy grałeś kiedyś w golfa?
Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany