Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Miliony do podziału

Wielka premia dla reprezentacji Polski za sukces na mundialu! Kilkadziesiąt milionów do podziału, znamy szczegóły

Reprezentacja Polski zgarnie po mundialu ogromne pieniądze. Wielka premia została zapewniona przez premiera Mateusza Morawieckiego. Głowa Rady Ministrów miała obiecać wielkie miliony piłkarzom za wyjście z grupy. „Super Expressowi” udało się poznać dokładne szczegóły premii dla polskich piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Na ich konta wpłynie fortuna. Ile premii za mundial otrzymają Polacy?

Reprezentacja Polski na mundialu w Katarze zaprezentowała się naprawdę przyzwoicie. Pierwszy raz od 36 lat Biało-czerwoni wyszli z grupy na mistrzostwach świata. Nic dziwnego, skoro motywacja była naprawdę duża. Jak udało nam się dowiedzieć, premia dla reprezentacji Polski została zagwarantowana przez samego premiera Mateusza Morawieckiego. Według informacji „Super Expressu” to 50 milionów złotych. Premia za sukces na mundialu ma zostać podzielona po równo. Wiemy, ile ma trafić do sztabu szkoleniowego, a ile do piłkarzy.

Robert Lewandowski użył mocnych słów na reprezentacyjnej kolacji. Chodziło o Michniewicza! Wyciekły informacje

Mundial 2022: Premia dla reprezentacji Polski. 50 milionów do podziału

Jak udało się ustalić „Super Expressowi”, 50 milionów złotych dla reprezentacji Polski zostało obiecanych przez premiera Morawieckiego. Większość, czyli aż 80 procent kwoty, ma trafić do podziału dla piłkarzy. Kwota 40 milionów złotych ma zostać podzielona równo między wszystkich piłkarzy. Pozostałe 10 milionów złotych premii dla reprezentacji wpłynie na konto sztabu szkoleniowego.

Każdy z piłkarzy otrzyma na konto około 1,5 miliona złotych. To ogromne pieniądze. Premia po mundialu dla reprezentacji Polski jest jak najbardziej zasłużona. Celem od lat było wyjście z grupy na mundialu. Ta sztuka nie udawała się od 1986 roku. Podopieczni Czesława Michniewicza stylem nie zachwycili, ale byli skuteczni. I to było w Katarze najważniejsze!

Dziennikarz zapytał Michniewicza o słowa Lewego i Zielińskiego. Mocna riposta! „Proszę się nie obrazić”

Ile Polacy dostali za wyjście z grupy?

Polscy piłkarze mogą liczyć nie tylko na premie od premiera RP Mateusza Morawieckiego. Dodatkowe pieniądze otrzymają także z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie znamy dokładnych kwot! Według doniesień „Business Insidera”, za wyjście z grupy piłkarze mają podzielić między sobą dodatkowo ok. 1,6 miliona euro (ok. 7 milionów złotych). Z pewnością to dodatkowa suma pieniędzy do tej, którą o trzymają za sam wyjazd.

Nie znane są jednak szczegóły zasad podziału. Niewykluczone, że większa kwota wpłynie na konto zawodników grających na boisku. Murawy w Katarze nie powąchało kilku piłkarzy.

Kamil Glik: Chcemy grać jak najładniej, żeby cieszyć nie tylko kibiców, ale i siebie [WYWIAD]

Sonda
Czy 50 milionów złotych premii to słuszna kwota za wyjście z grupy?
Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją

Jak kadra Michniewicza wypadła na tle dawnych sukcesów Polski na mundialach?

W przeszłości Polska strzelała mnóstwo bramek! POSŁUCHAJ!

Listen to "Sukcesy Polaków na Mundialach. Gość specjalny Władysław Żmuda. SUPERSPORT +" on Spreaker.
Najnowsze