Kamil Glik

i

Autor: AP

Kamil Glik: Chcemy grać jak najładniej, żeby cieszyć nie tylko kibiców, ale i siebie [WYWIAD]

2022-12-05 7:00

Dla Kamila Glika były to drugie i być może ostatnie mistrzostwa świata w karierze. Glik grał w Katarze dobrze, dowodził grą polskiej defensywy, ale nie brakuje głosów, że reprezentacja – szczególnie w fazie grupowej – grała właśnie zbyt defensywnie. Lepszą, efektowniejszą grę drużyna Czesława Michniewicza zaprezentowała dopiero w meczu 1/8 finału z Francją.

- Słodko-gorzki mundial. Osiągnęliśmy to, co chcieliśmy, ale można było grać oczywiście lepiej. Nie W 1/8 finału graliśmy z wyśmienitym rywalem. Staraliśmy się zagrać inaczej niż w ostatnich meczach i myślę, że długimi momentami to się udawało. Były sytuacje, pomyślałem, że naprawdę można ich ukłuć. Ale ostatecznie przegraliśmy - powiedział w strefie wywiadów dziennikarzom obrońca reprezentacji Polski Kamill Glik.

- Zamiast schodzić na przerwę z prowadzeniem 0:1, schodziliście przegrywając 0:1.

- W meczu z Arabią mieliśmy trochę więcej szczęścia, z Francją było go mniej. Ale każdy mecz pisze swoją historię.

- Jak widzisz przyszłość tej drużyny?

- Nie ja jestem od decydowania. Chcemy grać jak najładniej, żeby cieszyć nie tylko kibiców, ale i siebie. Czasami się to udaje, czasami nie. Chcieliśmy w meczu z Francją sprawić sobie dużo przyjemności, po części to się udało. Graliśmy lepiej niż w ostatnich meczach, ale ostatecznie nie udało się wygrać.

- Będziesz dalej grał w reprezentacji?

- Zobaczymy, co się wydarzy. To nie jest moment na podejmowanie takich decyzji. Jest trener, prezesi, zobaczymy, co się wydarzy.

- Robert Lewandowski mówił, że źle jest, jak drużyna tylko broni, bo wtedy ciężko o dobre czucie piłki. Też tak to widzisz?

- Nie jestem trenerem, nie znam się za bardzo na taktycznych zagrywkach. Oczywiście Robert jak najbardziej ma rację, że w pewnych momentach powinniśmy grać odważniej i mieliśmy dużą szansę na to, żeby do przerwy schodzić z boiska z prowadzeniem. Nie udało się i później poszło to w drugą stronę.

- Nie brakowało wam radości z gry w tych meczach grupowych?

- Mieszane uczucia, bo gdybyśmy grali i ładnie, i skutecznie to pewnie bylibyśmy jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa świata. A takim nigdy nie byliśmy. Czasami gramy zbyt defensywnie, a czasami daliśmy ponieść się emocjom.

- Pytanie też, czy stać nas, by na dużych turniejach grać ofensywnie i wygrywać z silnymi rywalami.

- Mieliśmy epizody, ale gdybyśmy strzelili gola na 1:0 to Francuzi by nie tyle nabrali większego szacunku, ale pomyśleli, że trzeba wziąć się w garść, bo nie jest tak kolorowo, jak oni sobie zakładali.

- Powspominaliście z Kylianem Mbappe stare, dobre czasy z Monaco?

- Rozmawialiśmy dwa czy trzy dni temu przez telefon. Kolegujemy się, znamy, mamy dobre wspomnienia. Dziś Kylian jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym napastnikiem na świecie i będę mu kibicował.

Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Sonda
Czy jesteś zadowolony z gry Polaków na Mundialu w Katarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze