Artur Jędrzejczyk

i

Autor: Cyfra Sport Artur Jędrzejczyk

Fortuna dla klubów Ekstraklasy

Legia Warszawa i Lech Poznań otrzymają miliony! Wszystko dzięki… mistrzostwom świata w Katarze. Ile wpłynie na ich konta?

2022-12-05 8:19

Kilku piłkarzy reprezentacji Polski to zawodnicy na co dzień grający w PKO BP Ekstraklasie. To znakomita wiadomość dla naszych klubów! Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin mogą czekać na przelew z FIFA za wyjazd kadrowiczów na mundial. Spore kwoty wpłyną na konto Legii Warszawa, Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. Ile zarobią za swoich piłkarzy?

FIFA nie od dziś rekompensuje wyjazdy piłkarzy na mistrzostwa świata. Kluby, które w ostatnich kilkunastu miesiącach miały w swoich szeregach uczestników mundialu mogą liczyć na dodatkowe pieniądze na swoje konta. W Polsce mogą liczyć na to trzy kluby – Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Najwięcej pieniędzy wpłynie do budżetu stołecznego zespołu. Najmniej zgarnąć ma za to ekipa „Portowców”, która nie dostanie choćby miliona złotych.

Robert Lewandowski użył mocnych słów na reprezentacyjnej kolacji. Chodziło o Michniewicza! Wyciekły informacje

Mundial 2022: Ile kluby PKO BP Ekstraklasy zarobiły na MŚ Katar 2022?

FIFA płaci naprawdę solidne pieniądze za udział piłkarzy na mundialu. 10 tysięcy dolarów to kwota, która wpływa na konto klubu za każdy dzień na zgrupowaniu przed MŚ i na samym mundialu. Ta sytuacja dotyczy nie tylko aktualnych piłkarzy, ale także tych, którzy w kadrze grali chociażby w eliminacjach. Dzięki temu nasze kluby dostaną pieniądze także za wytransferowanych już zawodników.

W najlepszej sytuacji znajduje się Legia Warszawa. Do tej pory klub zapewnił sobie 620 tysięcy dolarów (blisko 3 miliony złotych), a to nie jest koniec! Wszystko dzięki Josipowi Juranoviciowi. Każdy kolejny dzień Chorwacji na mundialu gwarantuje Legii dodatkową kwotę. Nieco mniej, bo 366 tysięcy dolarów (ok. 1,6 miliona złotych) otrzyma Lech Poznań. Pogoń Szczecin zgarnie niespełna 150 tysięcy dolarów (ok. 652 tysięcy złotych).

Wielka premia dla reprezentacji Polski za sukces na mundialu! Kilkadziesiąt milionów do podziału, znamy szczegóły

Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze