10. Konrad Czerniak

Autor: archiwum se.pl

Pływackie ME: Konrad Czerniak z kolejnym medalem! Tym razem srebrnym

2014-08-24 21:40

Konrad Czerniak zdobył srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. To już jego drugi krążek na pływackich mistrzostwach Europy w Berlinie. Poprzednio wywalczył złoto w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym.

- Start nie był tak dobry, jak w półfinale. Na początku byłem trochę z tylu, ale później dałem z siebie wszystko. Przed zawodami nie przypuszczałem, że uda mi się w Berlinie zdobyć dwa medale. Uwzględniając czasy jakie tutaj osiągałem, to są najlepsze w moim wydaniu zawody na basenie 50-metrowym - powiedział po zawodach Czerniak.

Złoty medal Konrada Czerniaka w pływackich mistrzostwach Europy

W wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym polski pływak musiał się zadowolić drugą lokatą. Rywalom żadnych szans nie dał Francuz Florent Manaudou, który popłynął fantastycznie i z czasem 21,32 sek. ustanowił nowy rekord mistrzostw Europy. Czerniak osiągnął czas 21,88 sek. i był wolnejszy od złotego medalisty o 0,56 sek. Brązowy medal na tym sprinterskim dystansie wywalczył Fin Ari-Pekka Liukkonen.

To już czwaty polski medal na mistrzostwach Europy w Berlinie. Paweł Korzeniowski wywalczył brąz, natomiast Radosław Kawęcki i Czerniak zdobyli po złocie. Ten ostatni do swojego dorobku dołożył jeszcze medal srebrny.